Mart 4, 2024

Yapay Zeka Bitcoin Fiyatını Yorumladı: Yarılanma Öncesi Son Durum Ne?

2023’ün son çeyreğinin başlangıcından bu yana Bitcoin (BTC) konusunda herhangi bir heyecan eksikliği yaşanmadı. Ancak 26 Şubat’ta başlayan 7 günlük ticaret dönemi birçok açıdan oldukça olaylı geçti.

Birkaç hafta boyunca 51.000 dolar seviyelerinde dalgalanan BTC, aniden gökyüzüne fırladı ve sadece birkaç gün içinde 10.000 doların üzerinde bir artışla 4 Mart Pazartesi günü tüm zamanların en yüksek fiyatının sadece 4.000 dolar altına geriledi.

Bu ani ve güçlü yükseliş, kripto para piyasasında zaten var olan önemli iyimserliği destekledi. Ancak aynı zamanda birçok yatırımcının, kâr elde etme fırsatları artarken Bitcoin’in büyük bir düzeltmeye doğru ilerleyip ilerlemediği konusunda endişelenmesine neden oldu.

PricePredictions’ın yapay zeka odaklı makine öğrenimi tahmin algoritmaları, Bitcoin boğalarının ayılardan daha güçlü bir durumda olduğunu tahmin ediyor. BTC, son 5 günde gözlemlenen hızlı yükselişi durdurabilir. Ancak coin yükseliş trendine devam edecek ve 31 Mart 2024’e kadar istikrarlı bir şekilde 69.825 dolara yükselme potansiyeli barındırıyor.

yapay zeka bitcoin fiyat tahmini

Büyümenin bu şekilde yavaşlaması bile BTC’nin yaklaşan yarılanma olayına yaklaşık üç hafta kala önceki tüm zamanların en yüksek fiyatının üzerine çıkmasına yol açacaktır – bu olay tarihsel olarak Bitcoin’in on kat ve bazen de yüz kat artmasına neden olmuştur.

Bitcoin Teknik Analizi

TradingView tarafından sağlanan Bitcoin teknik analizi (TA), dünyanın önde gelen kripto para birimi söz konusu olduğunda da oldukça olumlu bir tablo çiziyor. BTC’nin günlük, haftalık ve aylık performansı benzer sonuçlar ortaya koyuyor ve coin, zaman dilimleri boyunca “güçlü alım” derecesini koruyor. Hareketli ortalamalara göre, BTC aynı zamanda “güçlü bir alım” seviyesinde bulunuyor ve osilatörler de onu biraz daha düşük bir “alım” olarak değerlendiriyor.

Yakın tarihli gelişmelere bakıldığında, Bitcoin’in 1 Ocak’tan bu yana %47,32 oranında arttığı görülüyor. Özellikle, dokuz spot BTC borsa yatırım fonunun (ETF’lerin) onaylanmasının hemen sonrasındaki kısa ve güçlü düşüş dikkate alındığında, toplam artış daha da etkileyici hale geliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere  Bitcoin için en heyecan verici dönemlerden biri 26 Şubat’ta başladı ve kripto para birimi, 4 Mart Pazartesi gününe kadar geçen 7 gün içinde %27,19’a kadar arttı.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?