Haziran 5, 2023

Yapay Zeka Altcoin’inde Apple İddiaları: Fiyatı Patlamaya Hazır!


Kripto para piyasası bir süredir yapay zeka odaklı varlıklar ile meme coin’lerin yükselişine tanık oluyor. ChatGPT gibi araçların popülerliği bu benimsenmenin ardından önemli bir neden gibi görünüyor. Ancak piyasadaki bu trendin kalıcılığı büyük oranda projelerin başarısına ve vadettiklerine bağlı olarak ilerlemektedir. Bu kapsamda popülerliğini arttırmaya çalışan Render Token (RNDR) ve SingularityNET (AGIX) dikkat çekmeye devam ediyor.

RNDR’nin, Apple WWDC etkinliğinden bir fayda sağlayacağı söylentileri ise toplulukta yayılmaya başladı.

Apple’ın etkinliği bugün akşam saatlerinde gerçekleştirilecek ve etkinlikte VR başlığı tanıtılması bekleniyor. Bu başlık arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik gibi alanlarda kullanılacak. Bu da Render token‘daki artan talebi nedeni olarak yorumlanıyor.

Render Apple AR/VR Headset ile Nasıl Bağlantılı?

Render ağı, blok zinciri üzerinde dağıtılmış GPU işleme sunuyor. Gelişmekte olan birçok teknolojiye benzer şekilde, AR/VR endüstrisi büyük hacimlerde Grafik işlem birimi (GPU) gerektirebilir, bu da ağın blok zinciri tabanlı dağıtımı sayesinde benimsenmesi için bir fırsat olarak görülüyor.

Bu nedenle, Apple’ın lansmanı token fiyatında bir etki yaratabilir. Daha da önemlisi, başlığın kripto para ödemelerini içerdiği tahmin ediliyor, ancak bu noktada hiçbir şekilde doğrulanmadı. RNDR tokenini tanıtan bir Twitter hesabı olan MachineAlpha şunları söyledi.

AR ve VR endüstrisinin trilyon dolarlık bir endüstri olacağı tahmin ediliyor, bunu ölçeklendirmek için AI ve RNDR’ing için büyük miktarda GPU gerektirecek, tüm gözler 2 gün içinde Apple WWDC’de. $RNDR kripto boğa koşusuna öncülük edecek.

render token

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere NVIDIA cephesinden gelen haberler de Render token fiyatında olumlu bir etki bırakabilir. Yapay zeka bağlantılı yükseliş eğilimi nedeniyle token, risk ödül oranına sahip en iyi kripto paralardan biri olarak tanımlanıyor. Ayrıca, RNDR tokeninin yuvarlanan dip formasyonu %28’lik bir yükseliş olasılığını destekliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?