Mart 21, 2024

Yapay Zeka Algoritmalarından Ethereum Fiyatı İçin Tahmin Geldi: Yatırımcılar Beklediği Ana Kavuşacak mi?

Kripto para piyasasının büyük çoğunluğu yukarı yönlü bir ivme sergilerken, Ethereum (ETH), artan varlıklar arasında öncülük ediyor. Ek olarak yapay zeka (AI) platformları 2024 yılında piyasa değerine göre en büyük altcoin için daha fazla yükseliş ve ilerleme öngörüyor.

Gerçekten de ETH, haftalık grafikte %11’in üzerinde bir düşüş yaşadıktan sonra son 24 saat içinde neredeyse %10 oranında bir yükseliş kaydetti. Gelişmiş yapay zeka tahmin algoritmaları, Ethereum’un bu yıl sonuna kadar daha fazla toparlanma göstereceğini öngörüyor.

2024 Yılında Ethereum Fiyatını Neler Bekliyor

Özellikle, tarihsel ETH trendlerine, teknik analiz (TA) göstergelerine, grafik modellerine ve ilgili gelişmelere dayanan bu AI algoritmalarından biri, Ethereum’un 31 Aralık 2024’e kadar 4.778,17 dolar fiyatına ulaşacağını öngörerek mevcut değerlerinden %35,09’luk bir artışa işaret etti.

ethereum fiyat tahmini

Bu arada, makine öğrenimi tahmin platformu CoinPriceForecast, ETH fiyatını 2024 yılı sonuna kadar 6.770 dolar (+% 91) olarak belirledi. Ethereum fiyat tahmini 2025’in yıl ortasına kadar 8.308 dolara ulaşmasını ve yılı biraz daha düşük bir 7.479 dolar ile kapatmasını bekliyor.

Başka bir yerde, GPT-4 olarak adlandırılan OpenAI buluşu ChatGPT’nin dördüncü yinelemesi, Ethereum fiyat tahmini 2024 hedeflerini 3.500 ila 4.000 dolar arasında belirledi ve muhtemelen “piyasada artan yükseliş hissi ve olumlu düzenleyici gelişmeler yaşanırsa bu hedef mümkün.

“Spot Ethereum [borsa yatırım fonunun (ETF)] potansiyel onayı, ETH’nin 4.000 dolar kilometre taşına ulaşmasında ve muhtemelen aşmasında önemli bir rol oynayabilir.” şeklinde belirtti.

Bu arada, en son Anthropic AI modeli Claude 3 Opus, Ethereum’un fiyatını 3.800 ila 4.200 dolar arasında gören muhafazakar bir tahmin ve 4.500 ila 5.000 dolar veya belki de daha yüksek bir fiyat aralığında iyimser bir tahmin sundu.

Şu anda ETH, 3.537,21 dolar fiyatından işlem görüyor. Son 24 saatte %9,47’lik bir artış yaşandı. Önceki yedi günde ise %11,16’lık bir birikmiş kayıp gözlemlendi. 21 Mart’taki en son verilere göre aylık grafiğinde ise %21,93’lük bir kazanç elde edildi.

ETH Fiyatı Neden Yükseliyor?

Peki, Ethereum neden yükseliyor? Son fiyat artışı, Solana’nın (SOL) kurucu ortağı Anatoly Yakovenko’nun, SEC’in ETH’nin sınıflandırılmasına ilişkin incelemelerini yoğunlaştırdığı bir dönemde Ethereum’a desteğini ifade etmesiyle aynı zamana denk geldi.

Ayrıca, ETH , 13 Mart’ta yayına giren son Dencun yükseltmesinin olumlu etkisini hala hissediyor olabilir. Bu güncelleme Ethereum’un performansını artırmayı hedefliyordu. Bu da Ethereum topluluğu içinde artan bir iyimserliğe neden oldu.

Ayrıca, analist CryptoJelleNL’nin kısa bir süre önce Ethereum’un 3.500 doların üzerindeki kritik bir alanı koruduğu sürece, en büyük ikinci kripto varlığının “yeterince yakında” 5.000 dolara yükselme potansiyeline sahip olduğunu vurguladığını belirtmek gerekir. Analistin 21 Mart’taki bir X gönderisinde açıkladığı gibi, bu tür bir yorum, yatırımcıların ve trader’ların Ethereum’a olan güvenini artırabilir ve dolayısıyla fiyatı destekleyebilir.

ethereum

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, Ethereum gerçekten de AI platformlarının öngördüğü gibi fiyatını artırmaya devam edebilir. Ancak bu sektördeki şeyler bazen bir hevesle değişebilir. Bu nedenle kişinin kendi araştırmasını yapması ve Ethereum haberlerini takip etmesi, önemli miktarda para yatırmadan önce kritik öneme sahiptir.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?