Şubat 13, 2023

Yapay Zeka Alanına Geçiş Yapan Bu Altcoin’de Fiyat Uçuşa Geçti


DAO Maker (DAO), bugün etkileyici bir fiyat hareketine imza attı. Altcoin gün içinde 1.19 dolar seviyelerinde işlem görürken ani bir hareketle 1.45 dolara kadar çıkmayı başardı. Bu da %21’in üzerinde artış yaşandığını gösteriyor.

DAO Maker, Web3’teki en güçlü Merkezi Olmayan Finans (DeFi) platformlarından biri olarak biliniyor. Buna rağmen altcoin, bu kadar dikkate değer fiyat hareketleriyle tanınmıyor. Ancak platform, IguVerse aracılığıyla Yapay Zekaya (AI) geçiş yaptığını duyurdu ve bu da fiyat hareketini tetikledi.

DAO Maker, IguVerse’in ekosisteminde ilk Güçlü Tutucu Teklifi (Strong Holder Offering-SHO) olduğunu duyurdu. Güçlü Tutucu Teklifi, belirli bir platform için en büyük yatırımcıların katılım seviyelerine göre seçildiği bir kaynak yaratma modelidir.

IguVerse ise, panodaki tüm katılımcılar için değer yaratmak amacıyla reklamcıları sosyal medya kullanıcılarına bağlayan bir platformdur.

Şu anda devam eden IguVerse SHO ile, daha fazla katılımcı muhtemelen daha fazla DAO satın alacak ve bu da mevcut fiyat hareketini artıracak.

Altcoin fiyatlarında yapay zekanın etkisi

OpenAI’nin yapay zeka tabanlı platformu ChatGPT’yi çevreleyen yeni söylenti, ilişkili token’larda yeni bir yatırım çılgınlığına yol açtı. Güncel bir örnek olarak geçen hafta en iyi performans gösteren altcoin listelerinde zirveye oturan SingularityNET (AGIX) gösterilebilir.

Gelişmekte olan farklı blockchain ağları artık üretken yapay zekanın temel ilkeleriyle uyumlu hale geliyor ve birçoğu bunu gelişen Web3.0 ekosisteminde iz bırakmanın bir yolu olarak kullanmak istiyor.

DAO Maker, üretken yapay zeka kullanan bir protokole ev sahipliği yapan ve daha fazlasının önünü açan ilk Ethereum tabanlı projelerden biridir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?