Yaklaşan XRP Airdrop, Fiyatı Nasıl Etkileyecek?

Ripple (XRP) volatilitesi, Aralık ayı başında görülen seviyelere kıyasla son derece düşük. Yatırımcılar büyük bir merakla konsolidasyondan çıkıp, kırılma yaşamasını bekliyor. Bunun yanında Bollinger Bantlarının daralması, kısa vadeli bir kopuş için sinyal oluşturuyor. Ayrıca 0.9 dolar ve 1 dolar seviyelerini ulaştıracak bir patlama için XRP, 50 Basit Hareketli Ortalamanın üzerindeki konumu geri almalı.

4 saatlik grafik ayrıca XRP‘nin simetrik bir üçgen modelin sınırları içinde hareket ettiğini gösteriyor. Trend çizgileri birleşmeden önce bir kırılmanın gerçekleşeceği tahmin edilmekte. Bu, XRP kırılmasının önümüzdeki seanslarda herhangi bir zamanda gerçekleşebileceği anlamına geliyor. Trader’lar, gerçekten de yukarı yönde bir kırılma gerçekleşeceğinden emin olmak için aşırı alım yönündeki artışlara dikkat edebilirler.

Ripple, günü 0.6 doların üzerinde kapatamazsa veya 100 SMA’nın altına düşerse, kopuşun ters etki yapacağını belirtmekte fayda var. Düşüş, beklenen yükselişin 0.9 dolar’a yükselmesiyle aynı değer de büyük olabilir. Bu sebeple XRP, kurtarma devreye girmeden önce 0.3 dolar seviyesinde daha düşük fiyat seviyelerini test edebilir.

Katalizör Etkisi

Bunların yanında yaklaşan Spark airdrop’un da yükseliş için bir katalizör etkisi oluşturabileceği düşünülüyor. XRP’nin 0.60 dolar’ın üzerine çıkacak kadar ivme kazanmamasına rağmen, token ve ağ ile etkileşime giren kullanıcıların sayısı inanılmaz derecede yüksek kalmaya devam ediyor. Analitik firması Santiment, kripto para biriminin günlük aktif adres sayısının, birkaç hafta önce görülen keskin zirvesinin ardından sabit olduğunu belirtti.

“Cesaret verici bir işaret, Ripple’in günlük aktif adreslerinin iki hafta önce yükselişe geçtiğinden bu yana yıl ortalamasının önemli ölçüde üzerinde kaldığıdır.”

Spark airdrop yaklaşırken bu metrik yüksek kalırsa, XRP’nin bu çok beklenen etkinliğe doğru ivme kazanmaya devam etme olasılığı güçlüdür. Merakla beklenen airdrop sayesinde XRP satın alma baskısı artabilir ve dolayısıyla fiyatı yukarı doğru bir hareket başlatabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.