Mart 18, 2024

Yaklaşan Ripple vs SEC Davası XRP Fiyatını Nasıl Etkileyebilir: Analist Tahminlerini Açıkladı!

Ripple’ın yerel tokenı XRP coin, fiyatındaki son düşüş hareketinin ardından 0,62 dolar seviyesinin üzerindeki konumunu korudu. Bu istikrar, Dijital Varlık Zirvesi ve Ripple ile SEC arasındaki yasal mücadele gibi XRP ekosistemindeki önemli olayların ortasında geldi.

XRP Dinamiklerini Değiştirecek Önemli Olaylar

Dijital Varlık Zirvesi: Bu bağlamda, merakla beklenen etkinliklerden biri de Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un konuşma yapacağı Dijital Varlık Zirvesi. Özellikle kripto alanındaki düzenleyici netlik konusundaki yorumlarının piyasa katılımcılarının ilgisini çekmesi bekleniyor. Ripple’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Markus Infanger da kripto ödemeleri üzerine bir panele katılacak ve etkinliğin XRP’nin piyasa duyarlılığı üzerindeki potansiyel etkisini daha da artıracak.

XRP Gold Coast Konferansı: XRP sahipleri için listede bir sonraki sırada, XRP yanlısı avukat John Deaton ve kripto yanlısı avukat Bill Morgan gibi önde gelen isimlerin yer aldığı yaklaşan XRP Gold Coast konferansı var. Bu konferanstaki tartışmaların, XRP’nin fiyatının gelecekteki yörüngesi ve topluluk içindeki genel duyarlılık hakkında bilgi sağlaması mümkün.

Veriler XRP Fiyat Rallisi için Diyor

Santiment, XRP coin’in borsalardaki arzını takip eden ölçümleri açıkladı ve aktif adreslerin sayısı azaldı. Bu durum alım satım faaliyetlerinde bir azalma ve muhtemelen piyasa dinamiklerinde bir değişim olduğunu göstermektedir. Bununla birlikte, borsalardaki arzın azalması tipik olarak daha düşük satış baskısına işaret eder. Bunun da fiyat istikrarını ya da yukarı yönlü hareketi desteklemesi olası.

XRP Fiyat Analizi

XRP, ileride kayda değer bir ralli beklentisiyle 0,60 ila 0,63 dolar aralığında durgun seyrediyor. Müthiş Osilatör (AO) ve Göreceli Güç Endeksi (RSI) gibi teknik parametreler olası bir düzeltmeye işaret ederken, analistler XRP’nin yükseleceği görüşünde. Genel olarak, XRP’nin 0,62 dolar işaretinin üzerinde bir günlük kapanış gerçekleştirmesi halinde, son zamanların en yüksek seviyesi olan 0,74 dolara doğru bir yükseliş rallisini tetikleyebileceğini savunuyorlar. Bununla birlikte, 0,62 doları koruyamazsa, 0,57 dolar destek seviyesine düşerek bir düşüş trendini tetiklemesi mümkün. Yatırımcıların potansiyel alım satım fırsatları için bu kilit seviyeleri yakından izlemeleri gerekmektedir.

En üstte, XRP boğaları şu anda 0,63 dolar 20 günlük SMA’nın kontrolünü yeniden kazanmak için sıkı bir mücadele veriyor.

Sırada Ne Var?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Dark Defender’a göre Nisan ayı XRP için, özellikle de XRP’nin değerini bu önemli dönüm noktasından önce ya da sonra 1 doların üzerine çıkarabilecek olan Bitcoin yarılanma olayı için heyecan verici olacak. Bununla birlikte, Ripple’ın SEC ile olan hukuki mücadelesi XRP’nin gidişatını etkilemeye devam ediyor. Bu bağlamda son mahkeme salonu hesaplaşması 23 Nisan’da yapılacak. Ripple’ın son yasal zaferleri, kripto topluluğundaki beklentiyi artırarak XRP’nin geleceği için yaklaşan yasal işlemlerin önemini artırdı.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?