Aralık 10, 2019

XRP’yi Kullanan 12 Banka Durumdan Memnun


Son güncellenme : 30.05.2020 - 10:43

Piyasa değerine göre 3. sırada olan kripto para XRP, son zamanlarda pek başarılı olamadı. 7 Kasım’da düzenlenen ve Ripple yöneticilerinin ödeme ağı için gelecek planlarını sunmasıyla tanınan Swell konferansının, fiyatı yukarıya çekmesi bekleniyordu. Ancak, bunun yerine XRP’nin fiyatı düşmeye devam etti.

Her şeye rağmen, kripto paranın görünüşte parlak bir geleceği var. Son zamanlarda ortaya çıkan bulgular, 2016’da Barclays, Kanada Kraliyet Bankası ve Santander’in de dahil olduğu en iyi bankaların XRP’yi kullanmaktan memnun kaldığı ortaya çıktı.

2016’da 12 banka XRP’nin kullanımına öncü oldu ve beğendiğini dile getirdi

Pek çok insan, bu bankaların deneyiminden beri olanları ve neden XRP’nin henüz sıçrama yapmadığını düşünüyor. Bazıları da XRP’nin bugüne kadar fiyat artışında bulunmamasını, sektörün bütününde yapması gereken altyapı ve düzenlemelere bağlı olduğunu söylüyor.

Peki XRP altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra neler olabilir?

Şöyleki, Eğer XRP gerekli olan izinleri kanun koyuculardan alabilirse bu ciddi bir talebi ve fiyat hareketini beraberinde getirir. Kripto para birimi ile ilgili işlemleri kısıtlayan bankalara rağmen, Kanadalı bankalar bu konuda öncü rol oynuyor. Test yapmak ve dijital paraları kullanmak için merkez bankasından izin almaları gerekiyordu ve bu 12 bankanın içinde yer aldılar.

Bu bankalar:

Barclays, BMO, CIBC, Intesa Sanpaolo, Macquarie Group, National Australia Bank, Natixis, Nordea, Royal Bnak of Canada, Santander, Scotiabank, Westpac

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Furkan Bozkurt hakkında :

İstanbul Bilgi üniversitesi öğrencisiyim. Önceleri merak ederek başladığım kripto para ve finans konularını hala severek takip ediyorum. Bu alanda elde ettiğim bilgileri ve yaptığım çalışmaları paylaşmaktan keyif duyuyorum. Yaptığım detaylı piyasa analizlerini twitter hesabımdan paylaşıyorum. Beni takip ederek piyasayı daha yakından izleyebilirsiniz.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?