Mart 9, 2024

XRP’yi Bitcoin Yarılanması Sonrası Neler Bekliyor: 1 Dolar Hedefi Yakın Mı, Analistler Açıkladı!


Bitcoin ‘in Nisan ayında gerçekleşmesi planlanan yarılanması, kripto para sektöründe önemli bir olaydır. Bu yarılanma, blok zincirindeki yeni blokları doğrulamak için madencilere verilen ödülleri yarı yarıya azaltacak, mevcut 6.25 BTC’den 3.125 BTC’ye düşürecektir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu olay, BTC’nin enflasyonunu kontrol etmek ve varlığını zaman içinde daha kıt hale getirmek için tasarlanan arz mekanizmasının bir parçasıdır. Tarihsel olarak, böyle bir yarılanma genel bir piyasa canlanmasıyla sonuçlanmıştır.

Ancak, sektör bu kez yarılanmadan çok önce büyük bir patlama yaşadı. Birçok dijital para birimi tüm zamanların en yüksek fiyatlarına ulaştı. Bu durumda, Ripple’ın XRP‘sinin önümüzdeki etkinlikten önce 1 dolar işaretine ulaşıp ulaşamayacağı sorusu gündeme gelmiştir.

Bir dizi karmaşık unsurun etkisiyle, böyle bir artışın gerçekleşmesi beklenmektedir. Geçtiğimiz aylarda, ABD SEC’e karşı açılan davadaki kısmi zaferlerin, XRP’nin kısa süreli fiyat artışlarına katkıda bulunduğu gözlemlenmiştir.

23 Nisan’da (beklenen yarılanmadan birkaç gün sonra) yapılacak olan iki kuruluş arasındaki duruşma, varlığın oynaklığını artırıp artırmayacağını görmek için önemli olacaktır.

Yatırımcı davranışı, olumlu piyasa duyarlılığı ve ilerleyen haftalarda imzalanan önemli ortaklıklar, XRP’nin fiyatı için olumlu bir etki yapabilir.

Son zamanlarda, şirket Mısır’ın en büyük bankalarından biri olan Commercial International Bank (CIB) ile işbirliği yapmıştır. Daha önce de Tayland’ın en eski bankası Siam Commercial Bank (SCB) ve Fas’ın Attijariwafa Bank’ı ile işbirliği yapmıştı. Bu ortaklıklar, XRP‘nin benimsenmesini ve kullanımını artırarak fiyat üzerinde olumlu bir etki yapabilir.

Analistler Katkıda Bulunuyor

XRP’nin günlük olarak takibini yapan bazı analistler, önümüzdeki ayın 1 dolarlık kilometre taşına ulaşabileceğine ve hatta aşabileceğine inanıyor. Örneğin, X kullanıcısı EGRAG CRYPTO, Nisan ayında 1,40 dolara kadar bir artış ve ardından 5 dolarlık bir ATH (tüm zamanların en yüksek seviyesi) öngördü.

Alex Cobb da yükselişe işaret ederek, XRP’nin 0,63 dolar civarındaki önemli direnç seviyesini aşması durumunda, önümüzdeki aylarda yeni bir zirveye ulaşabileceğini tahmin etti.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?