Şubat 7, 2024

XRP’nin Zamanı Geldi Mi: Analiste Göre Boğa Koşuşu İçin Hazırlanıyor, Hedef Bu Seviyeler!

Ripple’ın yerel tokenı XRP, son yıllarda Bitcoin ve diğer büyük kripto paralara kıyasla önemli ölçüde düşük performans gösterdi. Ancak, şimdi bazı trader’lar, XRP’nin bir sonraki büyük boğa koşusu için hazırlık yaptığına dair işaretler olduğunu düşünüyor.

Kripto trader’ı Crypto Patel’e göre, XRP son boğa piyasasında SEC ile süregelen bir yasal mücadele yaşarken “ciddi şekilde düşük performans gösterdi”. 2021’de Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken, XRP 2017’deki zirvesi olan 3,30 doları geçemedi. Ancak, şimdi piyasada XRP’nin yeniden yükselişe geçebileceğine dair bir beklenti mevcut.

XRP fiyat grafiği

Kripto analisti Crypto Patel, XRP için heyecan verici bir tahminde bulunuyor. Patel, XRP’nin grafiğinde 2017’nin başlarında görülen büyük bir simetrik üçgen kırılma modelinin yeniden oluştuğunu belirtiyor. Bu durum, XRP’nin geçmişte %40.000’in üzerinde bir artış yaşadığı zamanlara işaret ediyor. Eğer bu model tekrar işlerse, XRP’nin fiyatı potansiyel olarak 10 doları geçebilir.

Patel, Ripple’ın artık bir patlamaya hazır olduğu görüşünde. XRP için birikim bölgesini 0,40 ila 0,50 dolar arasında belirleyen Patel, hedeflerinin ise 0,90 dolar, 1,95 dolar, 4 dolar, 7 dolar ve 10 doların üzerinde olduğunu söylüyor. XRP’nin teknik analiz modellerine ve döngülerine inananlar için yeni bir parabolik yükselişin başlangıcına işaret edebileceğini öne sürüyor.

altFINS tarafından yapılan teknik analize göre, XRP kısa, orta ve uzun vadeli zaman dilimlerinde net bir düşüş trendi içinde işlem görüyor. altFINS’in formasyon tanıma teknolojisi, XRP grafiğinde bir “aşağı kanal” oluştuğunu tespit ederek düşüş momentumunun devam ettiğine işaret ediyor.

XRP, kısa bir süre önce 200 günlük hareketli ortalamasının altına inerek genel negatif trend yapısını teyit etti. altFINS, yatırımcıların üst kanal trend çizgisinin üzerinde bir kırılma ve potansiyel bir yükseliş dönüşünü belirtmek için 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine geri dönüşü izlemeleri gerektiğini belirtiyor. Ancak, bu noktaya kadar, teknik açıdan dikkatli olunması gerektiği vurgulanıyor.

XRP’de Fiyat Kanalı: Alım-Satım Stratejileri

XRP, aşağı doğru inen bir trend içinde ilerliyor ve azalan bir fiyat kanalının sınırlarına takılmış durumda. Şu anda 0,55 dolar civarındaki direnç seviyesi ile 0,45 dolarlık destek seviyesi arasında dalgalanıyor. AltFINS stratejistleri, bu tür grafik formasyonlarının ortaya çıkmasıyla birlikte, fiyatın üst veya alt kanal trend çizgilerine yaklaştığında alım-satım işlemlerinin başlatılmasını öneriyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere XRP’nin mevcut durumunda, 0,55 dolar direncinin üzerinde bir kırılma, altcoin‘in ivmesini artırabilirken, 0,45 dolar destek seviyesinin altında bir kırılma, satış momentumunu daha da yoğunlaştırma riski taşıyor. Öte yandan, 0,68 dolar seviyesi, satış baskısının ortaya çıkabileceği bir diğer önemli direnç bölgesini işaret ediyor.

Momentum incelendiğinde, teknik tablo şu anda altcoin için karışık görünüyor. Yükselen MACD geçişi bazı olumlu sapmalara işaret ederken, 45’in altındaki RSI, token fiyatında devam eden aşağı yönlü bir yörüngeyi yansıtıyor.

Özetle, altFINS teknik analizi, Kanal Aşağı formasyonu ve 200 günlük hareketli ortalama arızasının bozulmadan kaldığı sürece XRP’de nötrden ayıya doğru bir eğilim olduğunu gösteriyor. Bu durum, yatırımcıların yükseliş pozisyonu almadan önce teknik trendin tersine dönmesini beklemesi gerektiğine işaret ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?