Ekim 24, 2020

XRP’nin Yeni Evi Londra mı Olacak?

Ripple, kripto para birimi olan XRP’si adına düzenli bir açıklama istediği için San Francisco’dan Londra’ya taşınmayı düşünüyor. Bu taşınma yerleri arasında Japonya ve Singapur’ da birbirleriyle yarışıyor.

Ripple, ABD’de oluşan yasal belirsizlik nedeniyle Londra’ya taşınma kararı aldığını belirtiyor. Kripto para birimi ise kendi çevresinde tartışılmaktadır.

İngiltere’de XRP’nin menkul bir kıymet olarak kayıtlara geçilmeyeceğine dair Ripple’a güven verdi.

Bugü CNBC’ye konuk olan CEO Brad Garlinghouse röportajında, İngiltere’deki düzenleyici Finansal Davranış Otoritesinin Ripple’a XRP’yi bir güvenlik portalı olarak görmediğine dair güvence verdiğini dile getirdi. Bu durum üzerine FCA, XRP’yi para birimi olarak kabul etmektedir.

Ardından “bu açıklıkla Ripple için Birleşik Krallık’ta faaliyet göstermenin avantajlı olacağını” bildirdi.

Fintech şirketi, alternatif yeni yargı alanlarını değerlendiriyor. Garlinghouse, XRP kripto para birimi yasal statüsünün bir karar hakkında anahtar rolü oynadığını dile getirdi.

ABD’nin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kripto para birimleri hakkındaki duruşu, Ripple’ı uzun zamandır rahatsız etmektedir. SEC, Bitcoin ve Ethereum’un menkul bir kıymet olmadıklarını, XRP’nin durumunun ise pek net olmadığını söyledi.

Firma ise XRP’nin kayıtsız ve yasadışı ihraç edilmiş menkul bir kıymet olduğunu söyledi. Ripple ise yalancı iddialarda bulunan yatırımcılarla yasal bir süreç başlattı.

Güvenlik, XRP’yi sert kurallara tabi tutarak Ripple açısından büyük ses getireceği gelen bilgiler arasında. Ripple ise, kripto para biriminden tamamen bağımsız olduğunu dile getirmektedir. Fakat XRP tokenlerinin çoğuna ev sahipliği yapmaktadır.

Bu fonların hemen hemen hepsini emanette tuttuğunu söyleyen Ripple, temelde dijital varlığı finansal hizmet müşterileri için hızlı ve ucuz olarak para transferi yapmak için kullandığını söyledi. Aynı zamanda holdingleri düzenli bir şekilde sattığını söyledi.

Çarşamba günü Bloomerg ile bir röportaja katılan Garlinghouse, “Düzenleme bir tahmin oyunu olmamalı” dedi . ABD’de ise kripto para birimleri mülk, emtia ve menkul kıymetler olarak listelenebileceği anlamına geldiğini söyledi. Ayrıca “Hükümetin farklı bölümlerinden farklı düzenleme alanlarınız var” dedi.

Şirketin ise ABD’de kalacağına yönelik iddialarda bulundu.

 

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?