XRP’nin Ani Yükselişi ve Dikkat Çeken Balina Etkinlikleri!

0

XRP fiyatı, 1.10 dolar seviyesine düşmeden önce 10 dakika içinde %14’lük keskin bir artışın ardından 1.24 ile yeni bir günlük zirveye ulaştı. Yedinci en büyük kripto para biriminin fiyatındaki ani artış, Coinbase Pro’daki yanlış listeleme alarmına bağlandı. Coinbase tarafında teknik bir aksaklık veya bir hata, trader’ların platformda XRP alım satım seçeneğini görmesine neden oldu.

Kripto platformu aksaklığa dikkat çekti ve XRP’yi gerçekten yeniden listelemediklerini açıkladı. SEC’in Ripple aleyhine açtığı davadan sonra Ocak ayında, kripto platformlarının çoğu, SEC ile herhangi bir yasal sorun yaşamamak için XRP’yi işlem listelerinden çıkardı. Ancak şimdi SEC, Coinbase’i piyasaya sürülmemiş kredi ürünleriyle ilgili bir dava ile tehdit ettiğinden, XRP’yi yeniden listeleme talebi önemli ölçüde arttı.

Balina Etkinliği

Dünyanın en büyük 7. dijital para birimindeki son sıçramanın arkasındaki ana nedenlerden biri olarak, adres etkinliğine işaret edenler de var. Aktif adreslerin toplam sayısı son birkaç günde keskin bir şekilde arttı. Kripto analitik platformu Santiment konuyla ilgili şunları söyledi:

“XRP, yazının yazıldığı sırada %10’luk bir artış, küçük bir geri çekilme ve şimdi başka bir yükseliş yaşadı. XRP için devam eden harika bir lider metrik, adres etkinliğidir. Benzersiz adresler aniden yükseldiğinde, genellikle orta vadede bir fiyat artışı gelir.”

Yükselen adres etkinliğine ek olarak, XRP balina etkinliği de son birkaç gün içinde önemli ölçüde arttı. Bugün, önde gelen bir kripto cüzdanı 83.2 milyon XRP’yi bilinmeyen bir cüzdana taşıdı. Transferin toplam değeri şu anda 94 milyon dolar civarında. Ayrı bir işlemde, XRP balina hesabı, kripto borsası Upbit’ten Bittrex’e 13 milyon dolar’dan fazla değere sahip 10 milyonun üzerinde XRP coin’i taşıdı.

Bunların yanında dün, dijital varlık Solana (SOL), 60 milyar dolar’lık piyasa değerini aştı ve XRP’den daha değerli hale geldi. Tüm zamanların en yüksek seviyesini takiben SOL büyük bir düzeltme gördü ve %10’dan fazla değer kaybetti. Öte yandan, XRP’nin talebi aynı dönemde arttı. Solana’nın piyasa değeri ile XRP arasındaki fark şu anda 3 milyar dolar civarında duruyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın