Ekim 5, 2023

XRPL Önemli Bir Kilometre Taşına Ulaştı: XRP Yükselişe Hazır mı?


XRPL bir süredir beklenmedik bir eğilimle büyümeye devam ediyor. Blockchain verilerine göre akıllı sözleşme ağında 83. milyon defter kapandı ve önemli bir büyümeye işaret etti.

XRPL, Ripple ve daha geniş XRP ekosisteminin akıllı sözleşme merkezi olarak işlev görüyor. Uzun süredir sürekli bir evrim eğilimi altında olan protokol, benimsenme, yükseltmeler ve deftere giren potansiyel uygulamalar açısından yeni alevler peşinde koşuyor.

XRPL, XRP sahiplerinin altcoin’i kullanarak bağlılıklarını göstermeleri için önemli bir kanal haline geldi. NFT özelliklerinin yanı sıra belirli merkezi olmayan finans (DeFi) hizmetlerinin hedeflenen lansmanları ile XRPL, topluluğunun üyelerine değer sunmak için elinden gelen tüm hamleleri yapıyor.

XRP sahipleri protokolde çok sayıda teklife erişebilirken, protokolün neredeyse her yönünü yükseltmeye odaklanmış durumda. Özellikle, ekosistemdeki rolleriyle ilgili olarak çok geniş yasal yüklere sahip olduğu bilinen token ihraççılarına hizmet etmeyi amaçladığından, önemli bir Clawback özelliği şu anda oylamaya sunulmuş durumda.

Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) ve diğer Shiba Inu temalı meme coinlerin en büyük destekçisi olarak bilinmesi gibi, Ripple CTO’su David Schwartz da XRPL’nin ve sunduğu her şeyin en büyük savunucusu olarak biliniyor.

Ripple Labs, odağını dengeli bir ekosisteme doğru kaydırırken, XRP Ledger’ın farklı sektörleri kesen yeni bir gelişmiş merkezi olmayan operasyon çağını nasıl güçlendirebileceğine giderek daha fazla vurgu yapıyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?