Ocak 16, 2024

XRP’den Dev Bir Transfer Daha Geldi: 254,8 Milyon Dolarlık İşlem Kripto Topluluğunu Salladı!


Ripple’ın XRP token’ı son dönemlerde önemli işlem faaliyetlerinin merkezinde yer aldı. Son olarak ise, iki cüzdan arasında yaklaşık 254,8 milyon dolar değerinde 443,1 milyon XRP token’ını içeren bir transfer gerçekleştirildi. Bu işlem Whale Alert tarafından rapor edildi ve o zamandan beri kripto para topluluğunun büyük ilgisini çekti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu son işlem, geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen ve yaklaşık 25,6 milyar token’a eşdeğer yaklaşık 15 milyar dolar değerinde XRP’yi içeren bir başka büyük XRP hareketinin hemen ardından gerçekleşti. XRP’nin toplam dolaşımdaki arzının yaklaşık %50’sini oluşturan bu işlem, daha önce kripto dünyasında soru işaretlerine ve endişelere yol açmıştı.

Yapılan incelemeler sonucunda, son 254,8 milyon dolarlık transferde yer alan adreslerin Avrupa kripto para borsası Bitvavo ile bağlantılı olduğu anlaşıldı. Bir hafta önce aktive edilen gönderici adresi, Bitvavo’nun operasyonel modelleriyle uyumludur. Ayrıca, alıcının bugün etkinleştirilen ve daha önce kullanılmayan adresinin de Amsterdam merkezli borsayla bağlantılı olduğu tahmin ediliyor.

Bu bağlantı, önemli XRP transferinin, sıcak cüzdanlarının yönetimini optimize etmeyi amaçlayan Bitvavo’nun dahili bir operasyonu olduğunu gösteriyor. Bu teori, Bitfinex’te yaşanan ve “Kısmi Ödemeler Saldırısı”ndan yararlanmaya yönelik engellenen bir girişimi içeren son güvenlik olayı göz önüne alındığında daha da itibar kazanıyor. Bitfinex’in CEO’su bu saldırının ayrıntılarını açıklayarak, borsaların sağlam güvenlik önlemleri alma konusunda karşılaştıkları zorlukların altını çizdi.

Büyük Kripto Transferleri Piyasa Spekülasyonlarını Arttırıyor

Bu son Ripple işlemlerinin sıklığı ve büyüklüğü, kripto para topluluğu içinde, özellikle Ripple’ın piyasa dinamikleri üzerindeki potansiyel etkileri konusunda tartışmalara ve analizlere yol açtı. Bitstamp’a 25 milyondan fazla XRP tokeninin aktarılması, 14,75 milyon dolar değerinde 25,5 milyon XRP’lik bir değişim olarak kaydedildi ve büyük bir satışa işaret etti. Bu hareket XRP’nin piyasa değerini etkileyerek yatırımcıları ve piyasa analistlerini durumu yakından izlemeye sevk edebilir.

En son 254,8 milyon dolarlık işlem de dahil olmak üzere bir dizi büyük ölçekli transfer, kripto para piyasasının doğasında var olan akışkanlık ve oynaklığın altını çiziyor. Paydaşlar ve gözlemciler bu gelişmeleri takip etmeye devam ederken, odak noktası bu transferlerin arkasındaki motivasyonları ve XRP’nin piyasa performansı üzerindeki nihai etkilerini ayırt etmek olmaya devam ediyor.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?