XRP’den Bir Rekor Daha!

Bitcoin’in 2008 yılında ortaya çıkmasının ardından bir çok Bitcoin benzeri kripto para da piyasaya çıktı. Bunlardan bazıları çoktan piyasadan silindi fakat bazı kripto paralar, uyguladığı yenilikçi stratejiler ile yerini bir hayli sağlamlaştırdı. Bu iyi iş çıkaran kripto paralardan biri de Ripple’ın XRP’si. Ripple’ın XRP tabanlı ödeme sistemi olan ODL, kullanımını bir hayli arttırdı. XRP Meksika’da işlem hacminde rekor kırdı, işte haberin detayları:

Kripto para borsası olan Bitso, Ripple’ın ödeme sistemi olan ODL’nin partnerlerinden birisi. Ripple, XRP’nin uluslararası para transferlerinde kullanılabilmesi için bir hayli emek sarf etti. Bu yolda, para transfer devi olan Moneygram’la 30 milyon dolarlık bir anlaşma da imzaladı. Sonucunda ise Ripple bu anlaşmaların ve uygulamaların meyvesini almayı başardı.

Moneygram’ın yaptığı açıklamaya göre, Amerika ve Meksika arasında yapılan para transferinin %10’u XRP ile gerçekleşti.  Bunun yanında ise kripto para borsası olan Bitso’da XRP hacmi Meksika Pesosu’na karşı rekor seviyeye ulaştı.

Verilere göre, Bitso’da 31 Aralık tarihinde XRP/MXN çiftinde 10,189,161 seviyesi görüldü ve tüm zamanların rekoru kırıldı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.