Eylül 28, 2023

XRP’deki Durgunluk Dönemi Sona Mı Eriyor: İşte Fiyat Analizi ve Olası Senaryolar!


Kripto para piyasasındaki çoğu varlık yatay işlem moduna geri dönerken, XRP de bir istisna olmadı. Ancak bu kripto para birimi için durgunluk döneminin yakın gelecekte sona erebileceğini düşündüren belirli bir teknik analiz (TA) grafik modeli ortaya çıktı.

Özellikle, CoinsKid takma isimli kripto uzmanı, 28 Eylül’de yayınlanan bir videoda açıklandığı üzere, XRP’nin tipik olarak düşüş eğilimine işaret eden bir baş ve omuz formasyonu oluşturduğunu gözlemlediği bir ekip arkadaşının analizini paylaştı.

Ayı Senaryosu

Bu durumda analist, XRP token’ının üç tepe noktasından (iki alt tepe noktası (omuzlar) arasında daha yüksek bir tepe noktası (baş)) oluşan bu baş ve omuz modelinden ayrılması durumunda, kripto uzmanının belirttiği gibi, kabaca 0,46419 dolara doğru önemli bir fiyat düşüşüne yol açabileceğini öne sürdü.

Gerçekten de, bu grafik modeli, fiyat, sol ve sağ omuzların en düşük seviyelerini birbirine bağlayan destek seviyesini temsil eden boyun çizgisinin altına düştüğünde sona erer. CoinsKid, XRP grafiğinde bu temel destek ve direnç seviyelerini, ilki yaklaşık 0,49515 dolar ve ikincisi 0,49864 dolar olarak belirledi.

Son olarak, sözlerini şöyle bitirdi:

“Önümüzdeki birkaç gün boyunca gözünüz bu grafikte olsun çünkü gerçekten çok yaklaştığımızı düşünüyorum. Yarın bu grafiğin kırılma noktası olacak çünkü XRP için çok ama çok güçlü bir direnç seviyesine ulaştığımızı açıkça görebilirsiniz.”

Yükseliş Senaryosu

Öte yandan CoinsKid, düşüş formasyonunun tam tersi olan ve salınım yüksekleri (direnç noktaları) boyunca yatay bir çizgi ve salınım düşükleri (destek noktaları) boyunca yükselen bir trend çizgisi yerleştirilerek oluşturulan bir yükseliş devam grafiği formasyonunu temsil eden bir yükselen üçgen formasyonu da tanımladı.

“XRP’nin geri gelmeye başlayacağı, 4 saatlik zaman diliminde 200 EMA’ya (0,51518 dolar) saldıracağı ve ardından başa (0,52515 dolar) saldırmaya başlayacağı ve ardından tüm şortların buraya (0,492 dolar ile 0,506 dolar arasında) yığılacağı bu güzel yükselen üçgene sahibiz, sadece durdurulacak ve likide edilecek ve bu sadece buna daha fazla yakıt ekliyor.”

XRP Fiyat Analizi

Bu arada, haber yazıldğ sırada altcoin 0,49979 dolar fiyattan işlem görüyor ki bu da son 24 saatte %0,9’luk bir düşüşü, önceki yedi günde %0,97’lik bir kaybı ve en son grafiklerin de gösterdiği gibi geçtiğimiz ay %3,04’lük bir düşüşü temsil ediyordu.

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, uzmanın tahminlerinde haklı olup olmadığı, aralarında Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile blockchain şirketi Ripple arasındaki yasal açmaza ilişkin gelişmelerin de bulunduğu birçok faktöre bağlı olacaktır.

Kaynak : Finbold

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?