Mart 29, 2024

XRP’de Balina Çılgınlığı: 153 Milyon’luk Hamle Spekülasyonlara Yol Açtı, İşte Yaşananlar!


Heyecan verici bir gelişme olarak, Ripple destekli token XRP, bugün yeşil renkte işlem görürken, devasa balina aktivitesi yaşandı. Bu gelişme küresel kripto piyasası trader’larının ve yatırımcılarının ilgisini çekti. Bilgilere göre, 153 milyon XRP hareket halinde. Bu toplulukta spekülasyonlara yol açtı.

Ripple’ın ABD SEC ile girdiği yasal mücadele sonrasında XRP, piyasada oldukça durgun bir performans sergiledi. Bu durum yatırımcıları diken üstünde tuttu. Ancak, Ripple vs SEC davasının yeni dönüşler almasıyla birlikte, daha geniş piyasa, token’ın kayda değer fiyat hareketi değişimleri sergilemesini ve on-chain faaliyetin geniş kripto denizinde heyecan verici dalgaları daha da iyileştirmesini bekliyor. Bu gelişmelerin, XRP’nin gelecekteki performansı üzerinde etkili olması mümkün. Bu bağlamda bunların yatırımcılar arasında olumlu bir atmosfer oluşturması muhtemel.

XRP Balina Transferleri

Açıklanan verilere göre, son 24 saat içinde iki büyük balina transferi gerçekleşti. Bu gelişme, toplamda 152,88 milyon XRP’nin yer değiştirmesini toplu olarak sergiledi. İlk işlemde 130 milyon coinin bilinmeyen adresler arasında transfer edildiği görüldü. Ek olarak, ikincisi Lüksemburg Şehri merkezli bir CEX olan Bitstamp’a aktarılan 22,8 milyon token’ı gösterdi.

Bu gelişme kısa sürede daha geniş kripto piyasasında önemli bir ilgi gördü. Bu bağlamda balinalar arasında karışık duygulara neden oldu. Ancak, yukarıda belirtildiği gibi, Ripple’ın yasal tarihçesini çevreleyen belirsizlik ve token’ın mevcut zincir içi piyasa dinamikleri, XRP balinalarının bu karışık duyguları uyandırmasında etkili oldu.

Bununla birlikte, CoinGecko’nun verilerine göre XRP, son 24 saat içinde öncelikle yeşil renkte işlem gördü ve 0,6358 dolara kadar yükseldi. Bu fiyat hareketinin, XRP’nin potansiyelini ve piyasadaki güncel durumunu yansıtması olası. Buna ek olarak yatırımcılar arasında artan ilgiye işaret etmesi mümkün.

XRP Fiyat Hareketi

Bu haber yazılırken, XRP fiyatı son 24 saat içinde %0,50’lik bir sıçrama kaydetti. Ek olarak şu anda 0,618 dolardan işlem görüyor. Token, son zamanlarda kayda değer bir sıçrama sergiledi. Ancak, yukarıda belirtildiği gibi, fiyat grafiği haber yazıldığı sırada kademeli bir düşüş gösterdi.

RSI 50’de seyrederek ne aşırı alım ne de aşırı satım durumunu işaret ederek nötr piyasa duyarlılığına yol açtığı için bu durum yatırımcıların dikkatini çekti. Coinglass verileri, token’ın açık ilgisinde %1,07’lik marjinal bir artış gösterse de, fiyattaki marjinal artışa eşlik eden türev hacmindeki %16,64’lük düşüş, son dönemdeki yükseliş ivmesinde potansiyel bir yavaşlama ya da konsolidasyon olduğunu gösterdi.

Bununla birlikte, OI ağırlıklı fonlama oranındaki %0,0548’e ulaşan artış, artan kaldıraç ilgisine işaret ederek, nötr RSI seviyelerine rağmen bir miktar yukarı yönlü baskıya potansiyel olarak katkıda bulunabilir. Kripto piyasası meraklıları, tokenı kapsamlı bir şekilde incelemeye devam ediyor. Bu durum, XRP’nin gelecekteki fiyat hareketlerini etkileyebilecek önemli bir faktör olabilir.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?