Mart 15, 2024

XRP Zirve Fiyatına Tekrar Ulaşacak: Analist Roketleyen Ralli için Tarih Verdi!


Önceki piyasa döngüsü boyunca, XRP fiyatı 2018’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,84 doları geçemedi. Ancak deneyimli piyasa analisti Leb Crypto, mevcut piyasa döngüsünde bu durumun değişeceğini öngörüyor.

Leb, XRP’nin, Bitcoin’in önümüzdeki ay gerçekleşmesi beklenen yarılanmasından önce veya hemen sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,84 doları aşacağını tahmin ediyor. Bu tahmin, 2018’deki ATH’sine geri dönüş olarak kabul edilirse, şu anki 0,68 dolarlık fiyatından %560’ın üzerinde bir artış anlamına gelir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analist, XRP rallisinin yarılanmaya doğru genişleyen kripto piyasası performansı tarafından yönetileceğini ima ediyor.

Leb’e göre, Bitcoin’in yarılanma tarihi civarında coşkulu bir fiyat hareketi yaşayabilir ve fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 100.000 dolara çıkarabilir. Bu hareket, son birkaç haftada Bitcoin’in yaptığı gibi, XRP gibi altcoinlerin parlamasına ve önceki yüksek seviyelerini geri kazanmasına olanak tanıyacaktır.

Birden Fazla Analist XRP Fiyatında Yükseliş Bekliyor

Leb’in XRP fiyat tahmini dikkat çekerken, analist kripto para birimi için böylesine meteorik bir fiyat artışı tahmin eden analist değil.

Genel olarak, SEC davasının neden olduğu satış baskısı sebebiyle 2021’de önceki en yüksek seviyelerine ulaşamayan XRP’nin artışa hazır olduğu düşünülüyor.

Bu endişelerin çoğunun Temmuz 2023’teki kazanılan dönüm noktası niteliğindeki bir zaferle giderilmiş olmasıyla birlikte, birçok analist XRP’nin artık daha iyi bir performans dönemine hazır olduğunu öngörüyor. Bazıları kripto para biriminin 5,85 dolara ulaşmasını beklerken, diğerleri belirli koşullar yerine getirilirse fiyatların 14,6 dolara kadar yükselebileceğini tahmin ediyor.

Kesinlikle, bu tahminlerin gerçekleşmesi konusunda herhangi bir garanti yoktur. Ancak, XRP konusunda önde gelen birkaç analistin ortak bir pozisyon alması, mevcut boğa piyasası devam ederken kripto para birimi için olumlu bir görünüm sergiliyor.

Kaynak : The Crypto Basic

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?