Aralık 29, 2019

XRP, Yeni Yılda Uçuşa Mı Geçecek?

Son iki aydır sürekli düşüşte olan XRP için, endişeler artıyor. Son olarak ana destek seviyesi olan 0.20 dolar seviyesinin de altına düşen XRP, geleceği ile alakalı soruları bir hayli arttırmış durumda.

Stabil koinler haricinde, son üç ay bütün piyasa için bir hayli zor geçti ve süreç halen daha devam ediyor. Piyasa değeri sıralamasında üçüncü sırada olan XRP için de aynı senaryo geçerli. İlk olarak 17 Aralık tarihinde 0.20 dolar desteğinin altına düşen XRP, seviyenin hemen altında kalmaya devam ediyor. Bu destek seviyesi XRP’nin son iki senedir koruduğu önemli bir destek seviyesi halindeydi. Fakat son kalede yıkılmış görünüyor.

Senaryo çok da iç açıcı değilken, kripto para analisti olan Michael van de Poppe, XRP’nin büyük bir yükselişin arefesinde oldugunu belirtiyor.  Analiste göre şu an oluşan durum, XRP’nin 2015 yılının ocak ayında dibe vurduğu dönem ile aynı.  XRP o dönemde 2016 Ocak ayında,  geri döndü.

Analist konuyla alakalı şu ifadeleri kullandı: “Doğrusu, Aralık 15 ve Ocak 16 arasında yaşadığımız döneme benzer bir piyasa döngüsüyle karşı karşıya olduğumuza inanıyorum. Evet, piyasa dinamikleri o dönemden tamamen farklı ancak piyasa döngüleri, piyasa psikolojisi ve insanoğlu göz önüne alındığında aynı şekilde hareket etme eğilimindedir.”

Analiste göre XRP’nin yeni destek seviyesi 0,14 ve 0.17 dolar bandında. Bu seviyenin altı ciddi hasarlara sebeb olacak analiste göre.  Ama Poppe’ye göre XRP 0.40-0.50 dolar bandına ilerleyecek.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.