XRP Yeni Bir Boğa Koşusuna Hazır: Analistler 2 Dolarlık Hedef için Tarih Verdi!


XRP fiyatı Şubat ayı boyunca oldukça hareketli günler geçirdi. Balinalar 100 milyon doların üzerinde varlığı borsalar agönderirken, günlük girişlerde 1 milyar dolarlık hareketlilik spekülasyonları daha da kızıştırdı.

Genel olarak XRP, Ripple Labs’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı uzun süredir devam eden davasında kısmi zaferler alsa da nihai zafer alamadı.

Altcoin, Ocak ayının başlarında dokuz spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanmasının ardından tüm kripto piyasasını kapsayan yükselişten yararlanmayı başardı ve daha iyimser bir görünüm elde etti.

RSI Verileri Büyük XRP Rallisine İşaret Ediyor

Haftalık grafikte Bitcoin-XRP işlem çiftinin göreli güç endeksi (RSI), Dark Defender tarafından 19 Şubat’ta yapılan analize göre, 2017 ve 2021 boğa koşularındakine çok benziyor.

Aralık 2017’de XRP, yalnızca bir ay içinde yaklaşık 0,20 dolardan 4 Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,8 dolara ulaşan bir yükseliş başlatmıştı. Benzer şekilde, 2021’deki rallisinde de bir aydan biraz daha uzun bir süre içinde yaklaşık 0,50 dolardan 1,50 doların üzerine çıkarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Dark Defender, XRP’nin yakında 2024 boğa koşusuna girerek 2 dolar kadar yükselebileceğini iddia etti ve aynı zamanda piyasa hareketlerinin önceki büyük rallileri yakından taklit ettiğine dair gözlemini bir gün önce, 18 Şubat’ta yayınlanan bir gönderide paylaştı.

XRP’nin son işlem haftasına dayanan ve TradingView tarafından sağlanan teknik analizi (TA), osilatörlerin kripto para birimini “al” ve hareketli ortalamaların “sat” olarak derecelendirmesiyle kesinlikle daha tarafsız görünüyor.

Fiyatı önümüzdeki günlerde bir boğa koşusuna girmeyi başarırsa, bu, çeşitli şekillerde, son performansının bir devamı olacaktır. Nitekim, kripto para birimi önceki 52 haftada genel olarak yükseliyor ve zaman diliminde %44,76 oranında yükseliş kaydetti.

Kaynak : Finbold

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?