Şubat 2, 2024

XRP Yatırımcılarının Gözü Kulağı Bu Seviyelerde Olmalı!

XRP fiyatı geçtiğimiz birkaç ay içinde diğer varlıklara kıyasla daha kötü performans gösterdi. Örneğin, varlık üç aylık bir süre içinde değerinin %18’ini kaybederken, diğer varlıklarda pozitif getiriler görüldü.

Altcoin fiyatındaki genel olumsuz hareket, bazı yatırımcıların varlığın değerini sorgulamasına yol açtı. Diğerleri ise sürekli olarak bir rahatlama rallisinin ne zaman gerçekleşeceğini düşündü.

XRP geçtiğimiz ay belirli destek seviyelerini kaybettikten sonra yatırımcılarının göz önünde bulundurması gereken ilk seviye 0,47 dolar ile 0,48 dolar arasındaki aralıktır. Eylül ve Ekim 2023’te ve şimdi de Şubat başında test edilen bu aralık, ayılar için üstesinden gelmenin zor olduğunu kanıtladı.

Altcoin, belirtilen fiyat bölgesinde önemli bir talep görme eğiliminde, bu da bu seviyeler devam ettiği sürece piyasanın paniğe kapılması için çok az neden olduğu anlamına geliyor. Ancak 0,43 dolarlık desteğinin aşağı yönlü test edilmesini gerektirecek senaryo daha kötü bir görünüm sunabilir.

Ripple‘ın Temmuz 2023’teki mahkeme zaferini takip eden haftalarda yaşanan satışların ardından, 0,43$ seviyesinin ayılar için kırılması zor oldu.

Ayıların XRP’yi bu seviyenin altına çekmesi için daha uyumlu bir çaba gerekiyor. Genel kripto piyasası duyarlılığı hala ihtiyatlı bir şekilde yükselişte olduğundan, bu düşük aralığın test edilmesi beklenmiyor. Ancak yine de işler kötüye gider 0,34 dolar izlenmesi gereken bir sonraki seviye olacak.

Bu aralık en son Temmuz 2022’de, bir önceki yıl kripto piyasasında yaşanan meteorik boğa koşusunun ardından test edilmişti. Nihayetinde, bu aralık piyasanın dibini işaret ediyordu ve XRP için işler son derece çirkinleşirse ayıların yenebileceği nihai son olacaktı.

Belirtildiği üzere, kripto piyasasındaki genel yükseliş hissiyatı göz önüne alındığında, XRP için bu tür en kötü senaryoları öngörmek zor.

Bitcoin’in yarıya inmesi ve altcoin’in bir süre düşük performans gösterdikten sonra tarihsel olarak yükselişe geçmesiyle birlikte, daha düşük destek seviyelerini ziyaret etme olasılığı zayıf kalıyor. XRP şu anda son 24 saatte %1,76 artışla 0,5047 dolardan işlem görüyordu.

Kripto para borsası PrimeXBT komisyon indirimli ve hoş geldin hediyeli hesap açmak için tıklayın.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?