Ocak 30, 2024

XRP Yatırımcıları Dikkat: Evai CEO’sundan Fiyat Tahmini Geldi!


Kripto para piyasalarındaki dalgalanmalar devam ederken, XRP son birkaç gündür düşüşlerle karşı karşıya kalmış gibi görünüyor. Ancak, bu durum, kripto analistleri ve sektör liderlerinin umutlarını sarsmış değil. XRP’nin fiyat hareketi istatistiklerine göre, dijital varlık son 24 saat içinde %2’nin biraz üzerinde düşüş yaşadı.

Bu düşüşün ortasında, analiz platformu Evai’nin CEO’su Matthew Dixon, yakın zamanda yaptığı açıklamada XRP’nin fiyat hareketleri hakkında bir öngörüde bulundu. Dixon, Ripple’ın (XRP) önümüzdeki günlerde önce ufak bir düzeltme yapabileceğini, ancak daha sonra daha yüksek seviyelere doğru bir hareket göstereceğini öngördü.

Dixon’un değerlendirmeleri, kripto para topluluğu içinde dikkatle takip edilen bir isim olarak öne çıkıyor. Evai’nin analitik platformu, piyasada öne çıkan dijital varlıkların performansını izleyerek yatırımcılara stratejik bilgiler sunma konusunda uzmanlaşmış durumda.

XRP, Boğa Koşusu Öncesinde Daha da Düşebilir

Evai şirketinin CEO’su, XRP’nin fiyatının hızla yükselerek bir boğa koşusuna girebileceğine dair iyimser bir bakış açısına sahip. Ancak, bu yükseliş öncesi, tokenın önce daha fazla düşüş yaşayabileceği uyarısında bulunuyor. Bu iddiasını desteklemek amacıyla, Dixon, kendi öngörülerini daha net bir şekilde açıklamak için bir fiyat tablosu sunuyor.

Dixon’ın analizine göre, XRP, kripto varlıklarının fiyatlarındaki dalgalanmalara karşı direnç göstererek zorlu bir dönemi geride bırakmış durumda ve şu anda konsolidasyon aşamasına geçmiş durumda. Dixon, 1 saatlik zaman dilimi grafiğini inceleyerek yaptığı analizde, XRP’nin 0,54 dolar seviyesinin üzerine çıkmadan önce olası bir düşüş öngörüyor ve bu düşüşün 0,5250 dolara kadar devam edebileceğini belirtiyor.

Görüntülenen grafik, XRP’nin RSI’sının aşırı alım bölgesinin altında olduğunu gösteriyor.

Olayların nasıl gelişeceğini zaman gösterecek. Her ne kadar Dixon’ın iddiasında bir zaman çizelgesi bulunmasa da, XRP sahiplerinin birikmiş token’larını ellerinde tutmaları açısından umut verici bir tahmin.

Bitcoin’in (BTC) 43.000 Doları Aştı

XRP, Ocak ayının büyük bölümünde 0,6 doların altında işlem görmüş olabilir; bu oldukça anlaşılır bir durum çünkü Bitcoin (BTC) aynı dönemde en iyi performansını göstermedi. BTC’nin 3 Ocak’taki ani fiyat düşüşü, XRP’nin talihsiz olaydan önce rahatça yakaladığı 0,60 dolarlık fiyat seviyesinden aniden düşmesine neden oldu.

Bu arada oldukça ilgi gören bir başka gelişmede ise Bitcoin (BTC) 43.000 doları aştı ve daha da yükselebilir. CoinGecko verilerine göre, bir numaralı kripto para birimi yaklaşık 43,389 bin dolardan işlem görüyor; bu, son 24 saatte %0.7’lik bir artışı yansıtıyor. BTC’nin pozitif fiyat yükselişini sürdürmesi, XRP dahil çoğu altcoin için bir geri dönüş anlamına gelebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : TimesTabloid

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?