Eylül 19, 2023

XRP ve Dogecoin New York Düzenleyicisi Tarafından Reddedildi: İşte Detaylar!


New York Finansal Hizmetler Departmanı (DFS), dijital varlık sektöründe gözetimi güçlendirmeyi amaçlayan devam eden VOLT girişiminin bir parçası olarak kripto para birimleri üzerindeki düzenleyici kontrolünü sıkılaştırdı.

Yeni bir güncellemeyle DFS, aralarında Ripple’a bağlı XRP ve Dogecoin’in de bulunduğu birkaç kripto para birimini yeşil ışık yaktığı dijital token’lar arasından çıkardı. Kaldırmalar, departmanın düzenlenmiş kuruluşlar için madeni para listeleme ve listeden çıkarma kriterlerini netleştirmeyi amaçlayan güncellenmiş kılavuzlarla aynı zamana denk geliyor.

Koinfinans.com olarak bildiridğimiz üzere DFS Müfettişi Adrienne Harris yaptığı basın açıklamasında, departmanın coin listeleme politikalarında yapılan iyileştirmeleri duyurdu. Yeni yönergeler, yeni kripto para birimleri ekleme riskini değerlendirmek için çıtayı yükseltiyor. Ek olarak perakende müşterilere hizmet veren işletmeler için kurallar getiriyor. Bu değişikliklerden önce, DFS lisansına sahip şirketler, elde tutmak veya ticaret yapmak için dijital varlıkları bağımsız olarak onaylayabilir ve ekleyebilirdi.

Yeni kılavuz bu hoşgörüyü ortadan kaldırıyor. DFS için daha aktif bir denetleyici rolü zorunlu kılıyor. Güncellenen yeşil listede artık yalnızca sekiz token yer alıyor. XRP ve Dogecoin gibi popüler coinlerin olmaması, kripto işletmelerinin New York’ta nasıl faaliyet gösterdiğini etkileyebilir.

New York’ta Kripto Para Düzenlemeleri

New York, büyük ölçüde BitLicense programı aracılığıyla kripto para birimi düzenlemesi alanında öncü olarak kendini kanıtlamıştır. 2015 yılında uygulamaya konulan BitLicense, dijital varlık alanında tüketicinin korunmasını, piyasa istikrarını ve yasadışı finansal faaliyetlerin önlenmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

Bununla birlikte, programın eleştirmenleri de yok değil. Sektör üyeleri genellikle lisanslama sürecini aşırı kısıtlayıcı olarak tanımlamaktadır. Geçtiğimiz iki yıl içinde DFS, çeşitli kripto para şirketlerine karşı dokuz rakamlı bir ceza uyguladı ve düzenleyici çerçevesini iyileştirmek için küresel politika yapıcılarla etkileşime girmeye devam ediyor.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?