Şubat 12, 2024

XRP Türev ve Spot İşlem Hacminde Sert Yükseliş: Fiyat Ne Tepki Verdi?


CoinGlass tarafından son verilere göre XRP türev ticaretinde %68’lik önemli bir artış yaşandı. Son verilere göre toplam hacim 867 milyon doları geçti. Alım satım faaliyetlerindeki bu artış, son 24 saatlik spot ticaret hacmiyle de desteklendi. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere spot işlem hacmi 837 milyon dolar civarında bulunuyor.

Sonuç olarak, XRP için birleşik işlem hacmi 1 milyar dolar sınırını aşarak bu özel dijital varlığa olan ilginin yeniden canlanmasını yansıttı.

Bununla birlikte, işlem hacmindeki belirgin artışa rağmen, XRP’nin fiyatı pek hareketlilik göstermedi. Son dört saat içinde, artan alım satım faaliyetlerinin ortasında, XRP kendisini kripto piyasasında en çok likide edilen varlıklar arasında buldu.

Bu süre zarfında yaklaşık 190.000 dolar değerinde pozisyon likide edildi ve bu likidasyonların %99,4 gibi ezici bir çoğunluğu uzun pozisyonları temsil ediyor.

XRP ticaret hacmi artıyor

Fiyat ve ticaret hacmindeki dengesizliğin nedenlerinden biri XRP fiyatında yaşanan son düşüş oldu. Fiyat 0,535 dolar civarında bir dirençle karşılaştıktan sonra yükselmekte zorlandı ve yerinde saydı. Cumartesi günü ise %2,5’lik kısıtlı ralli işlerin iyiye gitmesi için yeterl iolmadı.

Gelecekteki fiyat hareketi belirsizliği korurken, hakim eğilim düşüş yönünde olacak gibi görünüyor. Yani işlem hacmindeki artış başlangıçta XRP için umut verici görünse de, eş zamanlı düşüş fiyat hareketi nüanslı bir bakış açısı sunuyor.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?