XRP Fiyatı Trendini Kırarak Destansı Ralliye mi Hazırlanıyor?


Ripple fiyatı uzun süredir düşüş baskısına dayanıyor. Boğalar ise bu baskıya tepki vermeye başladı ve XRP fiyatını güçlendirmeye başladı. XRP, kaydedilen son ralli sırasında yerel zirvesine ulaşmayı başaramadı. Nitekim piyasa duyarlılığını en kısa sürede kendi lehine çevirmeye yakın.

Uzun vadeli fiyat grafiği baz alındığında XRP fiyatı, son 4 yılda ilk kez ‘kritik trend’ çizgisini test etmeye hazırlanıyor. Aslında bu test daha önce de denendi. Fiyat 3,5 doların üzerindeki zirveleri bulmak için biraz toparlanmaya başladı. Benzer bir fiyat hareketinin gerçekleşmesi mümkün. Bir toparlanma, yeni zirveleri işaretlemek için fiyatı 4 doların üzerine çıkması mümkün.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, XRP fiyatının Fibonacci 0 seviyesinde en düşük seviyelerine düştüğünü görmek mümkün. Kısa bir konsolidasyon sürecinin ardından fiyat iyi bir oranda yükselmeyi başardı. Nitekim fiyat yeniden daha düşük FIB seviyelerine doğru yöneldiği için benzeri fiyat hareketleri görmek mümkün. Bu nedenle, düşüş eğilimini takiben, XRP fiyatının 2023’ün ilk döneminde sert bir şekilde düşmesi ve trend çizgisine ulaşması olası.

Ripple ve SEC davasındaki nihai kararın tarihi da bahsettiğimiz döneme denk geliyor. Sonuç olarak karar Ripple lehine gelirse, XRP yeniden ABD’li borsalarda listelenecektir. Bu da fiyatta bir yükselişi tetikleyecektir.

Yüksek seviyelere ulaştıktan sonra, elde edilen kârın %80’inden fazlasını eriyebilir. Bu hareketi takiben XRP uzun vadeli bir düşüş eğilimine dahi girme ihtimali taşıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coinpedia

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?