Mart 20, 2024

XRP Topluluğunun Önde Gelen İsmi Müjdeyi Verdi: 27 Dolar Hiç Bu Kadar Net Olmamıştı!

XRP topluluğunun önde gelen analistlerinden biri olan EGRAG, altcoin’in 27 dolarlık hedefinin bu döngüde hala geçerli olduğunu vurgulayarak, tarihsel teknik kalıpların ilginç bir kesişimine dikkat çekti.

Son analizinde EGRAG, XRP’nin mevcut mum çubuğu formasyonlarının yaklaşık yedi yıl öncesinde gözlemlenen formasyonlarla dikkate değer bir benzerlik taşıdığını belirtti.

Analiste göre, özellikle XRP’nin 20 ve 50 günlük basit hareketli ortalamalarındaki (SMA) kesişim, 2017 yılında görülen formasyonları anımsatıyor. Bu dönemde, altcoin’in fiyatı patlamadan önce uzun bir konsolidasyon dönemi yaşadı ve EGRAG’ın grafik verilerine göre, 20 SMA ve 50 SMA’nın bu noktada kesiştiği görülüyor. Bu dönemde, XRP’nin fiyatı 0,2 dolardan 3,84 dolar kadar çıkarak dikkate değer bir artış göstermişti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere EGRAG’a göre, benzer bir konsolidasyon dönemi daha yaşandığında, fiyatlar arasında üç olası yorum öne çıkıyor.

XRP için Olumlu Senaryolar

Birincisi, mevcut oluşumun 2017’deki gibi bir fiyat patlaması yaşanmasına yol açabileceği, hatta “roket gemisi tarzı bir artış” olabileceği. Ancak, alternatif senaryoda, EGRAG, 2021’deki boğa piyasasında görülen kalıplara daha yakın olabileceğini ve bu durumda fiyat patlamasının gerçekleşmeyebileceğini öngörüyor.

Analiste göre, mevcut formasyon ile 2021’deki hareketli ortalamalar ve mum çubuğu oluşumları arasında belirgin bir benzerlik bulunmuyor. Üçüncü son senaryo olarak, analist beklenmedik bir gelişmenin gerçekleşmiş olabileceğini öne sürdü.

EGRAG, fiyatların 10 katlık bir simetri içinde olduğunu ve bu döngü sırasında XRP için 27 dolarlık hedefin hala geçerli olduğunu vurguluyor.

Analiste göre, geçen yıldan bu yana XRP’nin bu boğa döngüsünde 27 dolara ulaşacağına olan inancı değişmemiş durumda. Geçmiş güncellemelerinde, bu hedefin bu yılın Kasım ayına kadar gerçekleşebileceğini öne sürdü.

Özellikle, analist, Bitcoin’in fiyat hareketlerine dayanarak XRP’nin bu ay 17 dolara ulaşabileceğini savunuyor. Bu durum gerçekleşirse, altcoin’in bir ay içinde yaklaşık %1,800 büyüme kaydettiği 2017/2018 dönemini yansıtacaktır.

Şu anda XRP, 0,5961 dolardan işlem görüyor. XRP’nin 17 ya da 27 dolara ulaşması için fiyatının bu yıl içinde sırasıyla %2,751 ve %4,429 oranında artması gerekecek.

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?