XRP Topluluğu, Fiyat Artışı İçin Kripto Para Yakma Fikrini Destekliyor


Son güncellenme : 30.05.2020 - 10:43

XRP pazarındaki uzun süreli durgunluk nedeniyle kripto paranın %25’ini dolaşımdan çıkarma (yakma) teklifi Twitter’da ortaya çıktı. DanRocky takma adı altındaki bir kripto para yatırımcısı varlığın fiyatında bu şekilde bir artış elde etmeyi amaçlıyor.

Bu fikir, kripto para birimi şirketi Bitrue’nin BTR tokenleri yakılmasının duyurulmasından sonra akla geldi.

Bir trader’ın belirttiği gibi, XRP yakma aşağıdaki avantajlara sahiptir:

▪︎ organik bir XRP fiyat artışı;
▪︎ daha fazla yatırımcı güveni;
▪︎ daha yüksek piyasa değeri.

Şu anda, XRP fiyatı 0.2757 Dolar ve son 6 ay içinde 0.17-0.34 Dolar arasında işlem görüyor. Kripto para yakma, fiyatı, üçüncü en büyük kripto para biriminin piyasa değerindeki artışla birlikte olumlu yönde etkileyecektir. Daha önce, XRP zaten bir puan daha yükseğe çıkmayı ve Ethereum’u aşmayı başardı.

Büyük Finansal Kuruluşlar XRP’yi Büyütecek

Aynı zamanda, bazı yatırımcılar XRP’nin geleceğinin bankalar tarafından kripto para biriminin benimsenmesine bağlı olduğunu iddia ediyorlar. Ripple, çoğu dijital varlığın aksine özel yatırımcılara değil, büyük finansal kurumlara güveniyor. Ülkeler arasında daha fazla kanal açılacak, ağ üzerinden daha fazla para aktarılacak. Bu nedenle, XRP’ye olan ihtiyaç artmaktadır. ODL genişlemesi yatırımcının güvenini artıracak ve bu da dijital varlığa olan tercihlerini etkileyecektir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Furkan Bozkurt hakkında :

İstanbul Bilgi üniversitesi öğrencisiyim. Önceleri merak ederek başladığım kripto para ve finans konularını hala severek takip ediyorum. Bu alanda elde ettiğim bilgileri ve yaptığım çalışmaları paylaşmaktan keyif duyuyorum. Yaptığım detaylı piyasa analizlerini twitter hesabımdan paylaşıyorum. Beni takip ederek piyasayı daha yakından izleyebilirsiniz.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?