Ağustos 26, 2023

XRP Token Verisinde Dev Düşüş: Fiyat Bundan Nasıl Etkilenecek?


Kripto para piyasası düşüş eğilimine devam ederken, XRP “açık faiz (OI)” oranı düşmeye devam ediyor. OI, Temmuz ayında 1,19 milyar dolarlık değere sahipken, bugün %60 değer kaybetti.

Beklenmedik bu düşüş, Ripple Labs’ın Temmuz ayında SEC’e karşı kazandığı mahkeme zaferinin ardından XRP’nin elde ettiği kazançların hemen ardından kaydedildi. Altcoin değerini düşüren tek etken bu gerileme değil; SEC’in kararı temyize götürme kararı da sert bir satış baskısı yarattı ve işleri daha kötüye götürdü.

Trader’ların ilgisinin azalması nedeniyle, XRP’nin açık faizi (OI) 725 milyon dolarlık önemli bir değer kaybı yaşadı.

XRP OI, Vadeli İşlem ve Opsiyon sözleşmeleri de dahil olmak üzere altcoin’in fiyat hareketine bağlı türev sözleşmelerin toplam değerini temsil eder. Buna göre değer, piyasa katılımcılarının bu sözleşmelere yaptığı toplam yatırımı yansıtmaktadır.

1,19 milyar dolardan 465 milyon dolara düşüş, yatırımcıların XRP’yi hızlıca sattığı ve genellikle altcoin’in gelecekteki fiyat yönüne güven eksikliği olarak yorumlanan çok sayıda düşüş hareketi olduğunu ortaya koyuyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?