XRP Standart Koin Mi Olacak? Coinbase Neden Bitcoin Yerine XRP’yi Seçti?

0
279

Coinbase, XRP ve USDC‘yi kullanacak olan ve desteklenen yerel para birimlerine dönüştürmeyi amaçlayan yeni sınır ötesi kripto para birimi ödeme platformunu açıkladı. Bu, Coinbase’in neden XRP ile birlikte çalışmaya karar verdiği ve popüler kripto para birimi Bitcoin(BTC) ile alakalı birçok soruyu gündeme getirdi.

XRP, Bitcoin’den daha iyi olabilir, geçmişte bazı kişilerin neden XRP’yi tercih etmesinin sebebi de budur.

Ripple, Coinbase’e kendi yerel kripto tokenini seçmesi için para ödedimi ? Hayır!

Ripple, XRP’yi tercih etmek için Coinbase’e ödeme yapmadı. Kesin olan tek şey, kripto para birimlerinin halen gelişir durumda olmasıdır.

Yani her kripto para, dünyayı daha iyi bir hale getirmek için belirli bir ihtiyaç alanında hizmet sunmak amacıyla çalışıyor. Ripple’ın(XRP) havale hizmetlerini niş olarak seçtiği bir gerçek, bu sebeple Coinbase’in bunu sınır ötesi ödeme tokeni olarak kullanması şaşırtmamalı.

Ripple, en hızlı havale hizmetlerinden birine sahip, neredeyse farkedilmeyen küçük bir maliyet ile bu hizmeti veriyor. Bu, ödemeleri yapmak için çok daha uzun süren Bitcoin‘den farklı olarak ödemeleri yapmak için tercih edilen platform olmasını sağlıyor.

Bu yılın başlarında CNBC ile yaptığı röportajda TRON CEO’su Justin Sun, Bitcoin‘in harika bir yatırım olduğunu ve Bitcoin’in 2.kat protokolünün internet devrimini tetiklediğini belirtti.

Daha önce de bahsettiğim gibi tüm kripto para birimleri güçlü ve biri diğerinden daha önemli değildir. Bu nedenle Coinbase’in XRP seçiminin sebebi, Bitcoin’e göre daha üstün olduğunu veya “standart olduğunu” gösterdiğiyle ilgili değil, ödemeleri güçlü olduğundan ve bu alanda blockchain’in en büyük hedefi olan yaşamı daha iyi hale getirme amacıyla kullanılması gerektiği içindir diye açıkladı.

Kaynak:zycrypto

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın