Nisan 3, 2019

XRP Standart Koin Mi Olacak? Coinbase Neden Bitcoin Yerine XRP’yi Seçti?


Son güncellenme : 27.10.2022 - 22:45

Coinbase, XRP ve USDC‘yi kullanacak olan ve desteklenen yerel para birimlerine dönüştürmeyi amaçlayan yeni sınır ötesi kripto para birimi ödeme platformunu açıkladı. Bu, Coinbase’in neden XRP ile birlikte çalışmaya karar verdiği ve popüler kripto para birimi Bitcoin(BTC) ile alakalı birçok soruyu gündeme getirdi.

XRP, Bitcoin’den daha iyi olabilir, geçmişte bazı kişilerin neden XRP’yi tercih etmesinin sebebi de budur.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ripple, Coinbase’e kendi yerel kripto tokenini seçmesi için para ödedimi ? Hayır!

Ripple, XRP’yi tercih etmek için Coinbase’e ödeme yapmadı. Kesin olan tek şey, kripto para birimlerinin halen gelişir durumda olmasıdır.

Yani her kripto para, dünyayı daha iyi bir hale getirmek için belirli bir ihtiyaç alanında hizmet sunmak amacıyla çalışıyor. Ripple’ın(XRP) havale hizmetlerini niş olarak seçtiği bir gerçek, bu sebeple Coinbase’in bunu sınır ötesi ödeme tokeni olarak kullanması şaşırtmamalı.

Ripple, en hızlı havale hizmetlerinden birine sahip, neredeyse farkedilmeyen küçük bir maliyet ile bu hizmeti veriyor. Bu, ödemeleri yapmak için çok daha uzun süren Bitcoin‘den farklı olarak ödemeleri yapmak için tercih edilen platform olmasını sağlıyor.

Bu yılın başlarında CNBC ile yaptığı röportajda TRON CEO’su Justin Sun, Bitcoin‘in harika bir yatırım olduğunu ve Bitcoin’in 2.kat protokolünün internet devrimini tetiklediğini belirtti.

Daha önce de bahsettiğim gibi tüm kripto para birimleri güçlü ve biri diğerinden daha önemli değildir. Bu nedenle Coinbase’in XRP seçiminin sebebi, Bitcoin’e göre daha üstün olduğunu veya “standart olduğunu” gösterdiğiyle ilgili değil, ödemeleri güçlü olduğundan ve bu alanda blockchain’in en büyük hedefi olan yaşamı daha iyi hale getirme amacıyla kullanılması gerektiği içindir diye açıkladı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : zycrypto

Yazar Birkan BİÇİCİ hakkında :

Yaklaşık 3 yıldır Tv kanalı, haber sitesi gibi çeşitli mecralarda Editör olarak çalışıyorum. Bitcoin ve Blockchain'in gittikçe önemli hale gelmesiyle birlikte sektör hakkında yaptığım araştırmaları ve sektörle ilgili önemli bilgileri sizlere yardımcı olmak için Koinfinans bünyesinde paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?