XRP, Son 3 Yılın En Yüksek Haftalık Kapanışını Yaptı!

0

XRP fiyatı, dijital para birimi son 24 saatte yaklaşık %20 değer kazandıktan sonra Pazartesi günü 0.74 dolar’a dokundu ve son 35 aydaki en yüksek haftalık kapanışını sağlamayı başardı. 4 Nisan’da Bitstamp borsasında geçen haftayı 0.63 dolar’dan tamamladı ve Mayıs 2018 kapanışı olan 0.69 dolar’ı geçemedi.

Ripple, Asya’nın en büyük sınır ötesi ödeme şirketlerinden biri olan Tranglo’nun %40 hissesini satın aldıktan sonra kripto para biriminin fiyatı ivme kazandı.

Coinmarketcap tarafından yayınlanan son verilere göre XRP, dünyanın en büyük 7. kripto para birimi. Dijital varlığın yaklaşık 33 milyar dolar’lık bir piyasa değeri var. XRP artık Uniswap, Chainlink ve Litecoin’den daha değerli.

XRP fiyatı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple Labs ve yöneticilerine karşı dava açmasının ardından Aralık 2020’de büyük bir darbe aldı. O zamandan beri XRP’nin fiyatı yükselişte. Dijital para birimi artık SEC’in davasından sonra meydana gelen tüm kayıpları sildi, hatta öncesindeki fiyatının bile üzerine çıkmayı başardı.

Yazının kaleme alındığı saat itibariyle, 32.8 milyar dolarlık piyasa değerine sahip XRP 0.72 dolar seviyesine yakın işlem görüyor. Kripto para birimi, 2021’in başlangıcından bu yana %200’den fazla değer kazandı. XRP, bir haftada yaklaşık %30 artarken, son 7 günde ilk 10 arasında en iyi performans gösteren dijital para birimi olmaya devam etti.

XRP’nin benimsenmesi, dünyanın dört bir yanındaki birkaç kuruluşun Ripple’ı sınır ötesi işlemler için kullanmaya başlamasıyla son birkaç ayda önemli ölçüde arttı. Bunun da fiyat üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın