XRP, Son 3 Yılın En Yüksek Haftalık Kapanışını Yaptı!

XRP fiyatı, dijital para birimi son 24 saatte yaklaşık %20 değer kazandıktan sonra Pazartesi günü 0.74 dolar’a dokundu ve son 35 aydaki en yüksek haftalık kapanışını sağlamayı başardı. 4 Nisan’da Bitstamp borsasında geçen haftayı 0.63 dolar’dan tamamladı ve Mayıs 2018 kapanışı olan 0.69 dolar’ı geçemedi.

Ripple, Asya’nın en büyük sınır ötesi ödeme şirketlerinden biri olan Tranglo’nun %40 hissesini satın aldıktan sonra kripto para biriminin fiyatı ivme kazandı.

Coinmarketcap tarafından yayınlanan son verilere göre XRP, dünyanın en büyük 7. kripto para birimi. Dijital varlığın yaklaşık 33 milyar dolar’lık bir piyasa değeri var. XRP artık Uniswap, Chainlink ve Litecoin’den daha değerli.

XRP fiyatı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple Labs ve yöneticilerine karşı dava açmasının ardından Aralık 2020’de büyük bir darbe aldı. O zamandan beri XRP’nin fiyatı yükselişte. Dijital para birimi artık SEC’in davasından sonra meydana gelen tüm kayıpları sildi, hatta öncesindeki fiyatının bile üzerine çıkmayı başardı.

Yazının kaleme alındığı saat itibariyle, 32.8 milyar dolarlık piyasa değerine sahip XRP 0.72 dolar seviyesine yakın işlem görüyor. Kripto para birimi, 2021’in başlangıcından bu yana %200’den fazla değer kazandı. XRP, bir haftada yaklaşık %30 artarken, son 7 günde ilk 10 arasında en iyi performans gösteren dijital para birimi olmaya devam etti.

XRP’nin benimsenmesi, dünyanın dört bir yanındaki birkaç kuruluşun Ripple’ı sınır ötesi işlemler için kullanmaya başlamasıyla son birkaç ayda önemli ölçüde arttı. Bunun da fiyat üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak : Finance Magnates


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.