XRP Sert Dirençle Boğuşuyorken, Boğaların Ralli Hedefi Tutacak mı?


XRP fiyatının %90’dan fazla arttığı Temmuz ayında Ripple davasının kazanılmasından bu yana, fiyat düşüşe geçti. Tartışmalı analist EGRAG, altcoin fiyatının azalan bir trend çizgisi altında işlem gördüğünü vurguladı.

XRP yorum

Paylaşılan grafikte, XRP fiyatı 17 Ağustos’ta Azalan Trend Çizgisi ‘A’nın (DTL ‘A’) altına düştü. O zamandan beri, fiyat yukarıda kırmak için üç girişimde bulundu, ancak DLT A altcoin’e güçlü bir şekilde direnmeyi başardı.

DLT A’daki her reddedilme, daha düşük seviyelere doğru önemli düzeltmelerle karşılandı. Ancak, fiyat  şu anda kritik bir seviyede yer alıyor ve trend çizgisinde işlem görüyor (0,4946 dolar civarında).

XRP Fiyatı Kısa Vadede Ne Yapabilir?

EGRAG, kısa vadede XRP için iki olası senaryo öngörüyor. İlk olarak, altcoin bu dirençte bir kez daha reddedilirse başka bir düşüş trendi beklenmelidir. Bu gerçekleşirse, 0,430 dolar seviyesine doğru bir fiyat düşüşü beklenmelidir.

Boğalar fiyatı DTL ‘A’ direncinin üzerine çıkarmayı başarırsa, bir ralli başlama ihtimali yüksek. Grafiğe göre kısa vadeli bir boğa piyasası, fiyatının DLT B’ye veya 0.382 dolar fiyatla 0.590 Fibonacci seviyesine yükselmesini sağlayacaktır.

200 günlük hareketli ortalama (MA) da XRP için önemli bir düşüş baskısı olduğunu teyit ediyor. XRP fiyatı, 200 günlük MA ve 50 günlük MA’nın üzerine çıkmakta birçok kez başarısız oldu ve bu direnç seviyesini sağlamlaştırdı.

Buna ek olarak, altcoin’in RSI seviyesi de 50’nin altında kaldığı için ayıların lehine. XRP fiyatı 0,5000 dolar direncinin üzerine çıkamazsa, 0,4300 dolara düşmesi daha olası bir senaryo olarak görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?