XRP Sahipleri, Üçüncü Bir Taraf Olarak Ripple Davasına Müdahale Etmek İstiyor

John E. Deaton’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı tüm XRP sahipleri adına oluşturduğu dilekçesi son günlerde kayda değer bir ilgi ve önem kazandı. Deaton, dilekçesiyle, SEC’in gerekçesindeki tutarsızlığını ve belirsizliğini ortaya çıkarmakla kalmadı, aynı zamanda XRP yatırımcılarına ses vermek için SEC davasının “bir parçası” olmak amacıyla başvuruda bulundu.

XRP sahibi ve Deaton Hukuk Bürosu yönetici ortağı John E. Deaton, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yasal savaşına müdahale etmek için bir talepte bulundu. Yargıç Analisa Torres’e yazdığı bir mektupta Deaton, 6.000’den fazla topluluk üyesinin kendisiyle temasa geçtiğini söyledi:

“Ripple’ın Cevabında bahsi geçen milyonlarca XRP sahibi benimle iletişime geçmemiş olsa da, XRP sahiplerinin altı binden fazlası bireysel ve toplu seslerinin duyulmasını talep ederek benimle iletişime geçti.”

Talep hakim tarafından onaylanırsa, Ripple Labs ile bağlantılı kripto para biriminin sahipleri, çıkarlarını korumak için davada üçüncü taraf bir sanık olarak hareket edecekler.

XRP, davanın 22 Aralık’ta kamuoyuna açıklanmasından sonraki günlerde yüzde 67 değer kaybetti ve birden fazla borsa alım satımın askıya alınması veya listeden çıkarılma duyurusu yaptı. Ripple ve yöneticilerine yönelik SEC eylemi, takip eden günlerde XRP sahipleri için 15 milyar dolar’ın üzerinde kayba neden oldu.

XRP sahipleri bu süreçte çok zarar gördü ve haklarını aramaya çalışmaları oldukça normal. Yargıcın talebe nasıl yanıt vereceği ise merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.