XRP Sahipleri İçin: Spark Airdrop’una Dair Bilmeniz Gereken Her Şey!

XRP sahipleri, yaklaşan SPARK token airdrop’u için uygun yatırımcılar olarak karşımıza çıkıyor. Biz de bu doğrultu da merakla beklenen airdrop’a dair bilmeniz gerekenleri sizler için derledik. Aşağıda bu konuda bilmeniz gereken her şey ve airdrop’u destekleyen borsalar var.

XRP topluluğu, tarih yaklaşırken SPARK (FLR) token airdrop’u konusunda heyecanlanıyor. Yalnızca XRP’ye sahip olan kullanıcılar airdrop için uygun ve her kullanıcı sahip olduğu her XRP için 1 FLR alacak.

Airdrop Nedir?

Airdrop, kullanıcılara veya cüzdan adreslerine ödül veya hediye olarak bir kripto para birimi veya token dağıtmak anlamına gelir. Kripto projeleri, ürünleri hakkında farkındalık yaratmak ve kullanıcı tabanlarını artırmak için bir pazarlama stratejisi olarak airdrop’ları kullanırlar.

Airdrop’a Nasıl Katılırım?

Airdrop’lar genellikle ücretsiz olsa da, kullanıcıların bazen bir görevi tamamlamaları veya etkinliğe uygun olmak için bazı gereksinimleri karşılamaları beklenir. Bu gereksinimler projeler arasında değişiklik gösterir. Bazıları sizden projenin resmi yayınlarını Twitter gibi sosyal medya platformlarında paylaşmanızı isteyebilir, bazıları ise airdrop’a hak kazanmak için belirli bir süreye kadar belirli bir parayı tutmanızı isteyebilir. Yani tek yapmanız gereken, son teslim tarihinden önce airdrop gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olmaktır.

Spark Token (FLR) Nedir?

SPARK (FLR), XRP ekosistemine merkezi olmayan finansman getirmeyi amaçlayan yeni bir protokol olan Flare Network’ün kendi kripto para birimidir. Diğer bir deyişle Flare, XRP Ağını akıllı sözleşmelerle uyumlu hale getirecek. Bu durum da, Flare Network’ün mevcut Ethereum uygulamalarını dağıtmasına ve böylece XRP ekosisteminde yeni DeFi olanaklarının kilidini açmasına olanak sağlayacak. Flare’nin kendi token’ı olarak FLR, XRP on Flare’nin tamamen güvenilir bir temsili olan FXRP’nin verilmesini teminat altına almak için kullanılabilir. XRP ağında akıllı sözleşmelere sahip olma olasılığı, Ripple için hoş bir gelişme. Sonuç olarak Flare, yeni gelişmeyi kutlamak için uygun XRP sahiplerine 45 milyardan fazla FLR verecek.

Spark Token Airdrop’a Nasıl Hak Kazanılır?

SPARK token airdrop’unu almak için kullanıcıların 12 Aralık’tan önce bir XRP bakiyesine sahip olması gerekir. Tüm XRP bakiyelerinin anlık görüntüsü, dağıtım başlamadan hemen önce 00:00 GMT’de alınacaktır. Bakiyenizde ki XRP miktarı, alacağınız SPARK miktarını belirleyecektir. 1:1 oranında dağıtılacak, yani anlık görüntüden önce 100 XRP’ye sahipseniz, 100 SPARK token alacaksınız. XRP meraklıları, airdrop’tan faydalanabilmek için mümkün olduğunca çok XRP satın alıyor. Analistler, XRP’ye yönelik artan talebin, geçtiğimiz haftalardaki son fiyat artışının arkasındaki ana nedenlerden biri olduğuna inanıyor. Peki Spark Token’in fiyatı nedir? Şu an, SPARK token’ın sabit bir değeri yok, yani fiyatı, işlem başladığında piyasa tarafından belirlenecek.

Spark Token Airdrop’u Destekleyen Kripto Borsaları

XRP sahipleri, kendi cüzdanlarıyla airdrop’a katılabilse de, etkinlik için bir borsa kullanmak da farklı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. İşte onu destekleyecek popüler borsalardan bazıları.

Binance

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, 25 Kasım’da airdrop token’ları için desteğini açıkladı. Binance’e göre, XRP ticareti anlık görüntü sırasında etkilenmeyecek. Ancak borsa, para yatırma ve çekme hizmetlerini durduracak. SPARK token’ı talep etmek için Binance kullanmak isteyen kullanıcıların anlık görüntüden önce XRP’ye sahip olmaları gerekecek.

Coinbase

Önde gelen ABD merkezli kripto borsası Coinbase, teknik ve uyumluluk belirsizlikleri nedeniyle aylarca airdrop’u desteklemekte tereddüt ettikten sonra nihayet SPARK token etkinliğine katılacağını açıkladı. Duyuru, Coinbase kullanan XRP sahipleri için harika bir haber oldu çünkü fiyatı bundan sonra önemli ölçüde arttı.

OKEx

2017’de başlatılan OKEx, Malta merkezli popüler bir kripto borsası. 1 Aralık’ta OKEx, XRP sahipleri için yaklaşmakta olan FLR airdrop’una desteğini duyurmak için büyüyen borsa listesine katıldı. Borsa, para yatırma ve çekme işlemlerini 11 Aralık TSİ 12.00’da 12 Aralık TSİ 12.00’daki anlık görüntü sonrasına kadar askıya alacağını kaydetti.

Kraken

Kraken, bugün hala faaliyette olan en eski kripto borsalarından biri. Şirket 2011 yılında kurulmuş olup müşterilerine spot ve türev hizmetler sunmaktadır. 30 Kasım’da Kraken, Twitter’da XRP sahipleri için SPARK token programını destekleyeceğini duyurdu. Borsa, para yatırma ve çekme hizmetlerini askıya alıp almayacağından bahsetmedi.

KuCoin

2017’de piyasaya sürülen KuCoin, sektördeki en iyi kripto borsalarından biri haline geldi. 25 Kasım’da desteğini açıklayan KuCoin, XRP müşterileri için FLR airdrop’unu destekleyeceğini açıkladı. Bununla birlikte, XRP para yatırma ve çekme hizmetleri 12 Aralık 06:00:00 (UTC + 8) itibarıyla durdurulacak. Bunun yanında ticaret faaliyetleri etkilenmeyecek.

Bitfinex

Bitfinex, kripto trader’ları ve küresel likidite sağlayıcıları için son teknoloji hizmetler sunan bir dijital varlık ticaret platformudur. Bitfinex’teki XRP sahipleri, borsanın 29 Kasım’daki duyurusunun ardından Spark token airdrop’una katılacak.

SPARK token airdrop’unu destekleyecek diğer borsalar arasında Probit Exchange, Bittrex, Bithumb, Poloniex, Altcoin Trader, Bitrue, Coinspot, Gatehub, Uphold, AnchorUSD ve CEX.io yer alıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 3 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.