Eylül 30, 2023

XRP Piyasa Duyarlılığı Yükselişe Geçiyor: Bu Ne Anlama Geliyor?


Evai CEO’su Matthew Dixon kısa süre önce X sosyal medya platformunda piyasa duyarlılığına ilişkin görüşlerini paylaştı ve diğer piyasa yorumcuları arasında XRP ‘yi çevreleyen baskın bir yükseliş gözlemledi.

Dixon, gelecekteki fiyat artış potansiyelini kabul etti. Ancak aynı zamanda “genel direnç ikna edici bir şekilde ihlal edilene kadar” tetikte kalmayı seçerek ihtiyatlı olduğunu da dile getirdi. Analiste göre, 0,508 dolarlık fiyat noktası, önde gelen kripto para birimi için bir yap ya da kır seviyesi gibi görünüyor.

XRP’nin Kayda Değer Yükselişi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere XRP kısa süre önce değerinde kayda değer bir artış yaşadı. Ripple’a bağlı token şu anda yaklaşık 0,53 dolar olarak fiyatlandırılıyor ve CoinMarketCap’teki beşinci sırasını koruyor.

XRP, 28,4 milyar dolarlık etkileyici piyasa değeri ve 1,6 milyar dolara ulaşan 24 saatlik işlem hacmiyle kripto topluluğunun dikkatini kesinlikle çekmiştir. Ancak bu ivmenin sürdürülebilir olup olmadığı henüz belli değil. XRP sahipleri için 0,51 dolar seviyesi kilit önem taşıyor gibi görünüyor.

Temmuz ayındaki SEC kararının ardından XRP fiyatı yükseldi. Ancak yükseliş ivmesi kısa sürdü. XRP, olumlu kararın ardından fiyatlarda önemli bir gerileme yaşadı. Ripple’a bağlı token, Ripple Labs için olumlu sonucun ardından elde ettiği neredeyse tüm kazanımları kaybetti ve fiyatı 50 sentin altına düştü.

Bu düşüş, Bitcoin gibi büyük oyuncuların da fiyat düşüşü yaşamasıyla birlikte genel piyasa gerilemesine de yansıdı. Bununla birlikte, XRP’nin şu anda Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdiğini belirtmek gerekir.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?