XRP Neden Oyun Sektörüyle Çok Anılıyor?

Ticaret ve varlık yaratma gibi blockchain teknolojisinin mevcut kullanım durumlarının dışına bakıldığında, blockchain üzerinde oyun oynamak son birkaç haftadır bariz dikkat çekmektedir.

Oyun sektörü başlı başına keşfedilmeye değer büyük bir sektör ama blockchain ile daha da büyümek potansiyeline sahip. Oyun alanı son yıllarda büyük bir değişim yaşamıştır, dünyaya tanıtılan Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik.

Buna ek olarak, zincirler arası birlikte çalışabilirlik, güvenlik ve varlıklar arası likiditeden en iyi şekilde yararlanmak için, Ripple’nin Forte ile ortaklığı, şirketlerin bir numaralı Token’ı, XRP’yi kullanmaktadır.

Ripple’nin birçok yan kuruluşundan biri olan Xpring, Forte ile olan ortaklığıyla milyar dolarlık bir sektörden faydalanabildi.

Ripple, birçok oyunda teknolojinin ve blockchain’in benimsenmesini hızlandırmak istiyor gibi görünüyor.

Forte’nin kurucu ortağı ve Platform Direktörü Brett Seyler şunları söyledi:

“Ücretsiz oyna (free to play) iş modeli, oyunların şimdi nasıl oynandığına hükmediyor. Bu model, oyun endüstrisini son on yılda diğer iş modellerinden daha fazla büyüttü.”

Şu anda, ücretsiz oyna (free to play) iş planı, oyunların nasıl yapıldığına ve yönetildiğine tamamen hakim olan şeydir.

Günümüz dünyasındaki birçok oyun ekonomisi, bir zamanlar olduğu kadar basit değildir ve önemli ölçüde karmaşık ve yönetilmesi zor hale gelmiştir. Bu, modelin gelişmişliği ve rekabetinin artmasına bağlı.

CPO’ya göre, bu, blockchain teknolojisinin cevap olabileceği yer.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.