Ekim 3, 2023

XRP Mini AT’yi Tamamladı Diyen Analist Dev Ralli Tahminini Paylaştı!


Tartışmalı kripto analisti EGRAG, XRP token’ın 2020’nin sonundan 2021’in başlarına kadar gözlemlediği bir modeli tekrarladığına inanıyor. Bu da fiyatın %783’lük bir artışla 4,5 dolara ulaşabilmesinin önünü açıyor.

EGRAG, yaptığı analitik bir tahminde detayları açıkladı ve iki tür yükselen üçgene (AT) dikkat çekti. Bunlardan ilki küçük bir ralliyi gösteren Mini Yükselen Üçgen ve büyük bir ralliyi temsil eden Mega Yükselen Üçgen.

Mini AT’yi beyaz renkle, Mega AT’yi ise mavi renkle tanımlamıştır. Analistin iddiasına göre, Mini AT tipik olarak Mega AT’den önce gerçekleşir. Bununla birlikte, Mega AT tamamlandıktan sonra XRP, Mega AT’nin kazançlarından bile daha büyük etkileyici bir ralli (yeşil renk) gerçekleştirir.

Teknik analizde bu bu formasyonun Kasım 2020’den Nisan 2021’e kadar gerçekleştiği görülebiliyor. Ancak, grafik 2020’de Mini AT’nin oluşumuna dair bir bilgi içermiyor. Özellikle, XRP 24 Kasım 2020’de 0,7900 dolara yükseldiğinde Mega AT’yi oluşturdu.

XRP fiyat tahmini

Bununla birlikte, Mega AT’nin tamamlanmasının ardından bir düzeltmeyle karşılaştı ve 29 Aralık 2020’de 0,1700 dolara kadar geriledi. İlginç bir şekilde, bu düzeltme SEC’in Ripple‘a karşı açtığı dava ile aynı zamana denk geldi.

Düzeltmenin ardından, varlık 14 Nisan 2021’de 1,9669 dolara yükselerek büyük bir ralli (yeşil renk) gerçekleştirdi.

XRP Benzeri Bir Model İzliyor

EGRAG bu modelin bu döngüde tekrar ortaya çıktığını iddia ediyor. Grafiklerde XRP, davadaki zaferin hemen ardından 13 Temmuz’da 0,93 dolara yükseldiğinde Mini AT’yi tamamladı. Ancak, geçmişte olduğu gibi, varlık şimdiye kadar devam eden bir düzeltmeyle karşı karşıya kaldı.

XRP’nin Nisan 2021’de 1,9669 dolardan düştüğünde çok yıllı bir düşüş trendi oluşturduğunu hatırlatmak önemlidir. Varlık, 13 Temmuz’daki ralli sırasında bu aşağı yönlü trend çizgisini kırdı. Bununla birlikte, 13 Temmuz’daki zirveden gelen düzeltmenin ortasında, XRP trend çizgisini yeniden test etti ve şimdi tarihsel modele devam etmek istiyor.

Analist, XRP için bir sonraki yolun Mega AT oluşumu olduğuna inanıyor. XRP’nin Mega AT’yi tamamlaması için 1,5 dolarlık bir hedef koyuyor. Mega AT’nin ardından, nihai hedefi 4,5 dolar olan büyük rallinin başlayacağına inanıyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?