Ekim 14, 2022

XRP Ledger, Heyecanla Beklenen Özelliği İptal Etti!


Son güncellenme : 14.10.2022 - 17:11

XRP Ledger‘daki NFT desteği, birçok kişinin uzun süredir talep ettiği bir özellikti. Ancak, sistemde keşfedilen bir hata sonrasında sonra söz konusu desteğe ilişkin çalışmalar durduruldu. Hata, geliştiricilerin oylarını geri çekmesiyle resmi olarak da durduruldu ve XLS-20’nin uygulanması şimdilik bekletildi. XLS-20, XRP Ledger’daki yerel NFT’ler için bir tekliftir. Söz konusu hata, kötü niyetli insanlar tarafından “NFT yayıncılarına hizmet reddi saldırısı gerçekleştirmek için” kullanılabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Topluluk, hatanın ilk etapta ortaya çıkmasına neden olan mekanizmayı kaldırmak için farklı bir oylama gerçekleştirdi. Resmi bir blog yazısına göre, oylamada %80’in üzerinde doğrulayıcı var ve bu da XLS-20 NFT desteğini yakın gelecekte XRP Ledger Mainnet’te etkinleştirilme yolunda ilerlemeye devam ediyor.

XRP Ledger NFT Desteğine Kavuşacak mı?

Resmi blog gönderisine göre, fixRemoveNFTokenAutoTrustLine değişikliği, XRP Ledger’daki NFT’ler için sorunlu özelliği kapatıyor. NonFungibleTokensV1_1 değişikliğinin işlevselliğini değiştirdiğinden, bu değişikliğin bağımsız bir etkisi yoktur. Ancak, XRP Defterinde NFT desteğini güvenilir bir şekilde etkinleştirmek için fixRemoveNFTokenAutoTrustLine gerekiyor.

Güvenilir doğrulayıcılardan iki hafta >%80 desteğin ardından etkinleştirilebilen NonFungibleTokensV1_1 değişikliği için oylama hala aktif. Ağın oylama kararları, NFT‘lerin etkinleştirildiği kesin zamanı belirlemeye devam edecektir.

Güvenilir doğrulayıcılar artık fixRemoveNFTokenAutoTrustLine’ın etkinleştirilmek üzere planlandığına göre NonFungibleTokensV1_1 lehinde oylamaya başlarsa, XRP Ledger Mainnet’te NFT işlevi iki haftadan kısa bir süre içinde etkinleştirilebilir. Doğrulayıcılar NonFungibleTokensV1_1 lehine oy vermeden önce fixRemoveNFTokenAutoTrustLine’ın etkinleştirilmesini beklerse toplam dört hafta veya daha uzun sürebilir.

Bununla birlikte, XRP Ledger’daki NFT desteği aslında 27 Ekim gibi erken bir tarihte dahi başlayabilir. Bu destek yerel token XRP fiyatında olumlu bir etki yaratabilecek mi bunu zaman göterecek. Haber hazırlanırken, XRP son 24 saatte %9,4 artışla 0,499661 dolardan işlem görüyordu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?