XRP Ledger Güncellemesinde Dikkat Çeken Gelişmeler!

Ripple’daki C ++ ekibinin dün paylaştığı üzere, beklenen an geldi: Rippled’in 1.7.0 sürümü piyasaya sürülecek. Peki bu gelişme neden önemli? Rippled, XRP ledger’a güç veren ve node’lar tarafından ağ üzerinde bir referans uygulaması olarak kullanılan sunucu yazılımıdır. RippleX ekibine göre 1.7.0 sürümü ile düğüm operatörleri “gerçek dünyada %50’den fazla iyileşme” görecek.

Aralık ayının ortalarında Ripple CTO’su David Schwartz, 1.7 sürümünün ilk testi sırasında muhteşem performans iyileştirmeleri bildirdi. Schwartz, ağın optimizasyon performansı hakkında yaptığı yorumunda bunun “inanılmaz derecede umut verici” olduğunu ifade etti.  O sırada Schwartz, sunucusunun kapandığı, 60 saniye beklediği ve ardından kodu veya benzer işlemleri güncellemek için yeniden başlatma simülasyonu yapmak üzere yeniden başlatıldığı bir test gerçekleştirdi.

Testte Schwartz, bellek tüketimini, veri işleme oranlarını ve gereken süreyi ölçmüştü ve eski sürümün “82 saniye sürdüğünü, 5.2 GB bellek tüketimi ve 73.000 node / saniyeyle zirveye çıktığını” açıkladı. Optimize edilmiş sürümün ise 37 saniye, 2.2 GB bellek tüketimiyle ve 327.000 düğüm / saniyede zirveye çıktığı söyledi.

Ripple’ın da belirttiği gibi, C ++ ekibi 2020’de mevcut sistem kaynaklarından nasıl daha iyi yararlanılacağına odaklanarak önemli miktarda zaman harcadı. Ve bu iş şimdi karşılığını veriyor gibi görünüyor. 1.7.0 sürümündeki tüm değişiklikler, bazı yerlerde orijinal koddan 7 GB daha az RAM kullanarak %50’nin üzerinde toplam bellek tasarrufuna yol açıyor. Aralık ayından bu yana, sonuçlar Alloy Networks gibi topluluk tarafından test edildi:

“Onayladığımız için, bu değişikliklerin Rippled 1.7.0 sürümünün gelecek sürümünün bir parçası olacağını söylemekten heyecan duyuyoruz. […] XRP Ledger sunucusunun referans uygulamamız olan Rippled’in 1.7.0 sürümüne katkıda bulunduğumuz iyileştirmelerin önceki sürümlerle karşılaştırıldığında bellek kullanımını yarıdan daha aza indirdiğini bildirmekten gurur duyuyoruz.”

XRP Ledger sunucusunun referans uygulamasının yeni sürümünün yakında yayınlanması bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.