XRP Kritik Yol Ayrımında: 0,4 Dolar ile 1 Dolar Savaşı Sürüyor!


XRP, 0,50 dolar yer alan direnç seviyesini aşarak dirilmeyi başardı. Bu geri dönüş, kripto topluluğu içinde altcoin’in gelecekteki beklentilerine ilişkin tartışmaları arttırdı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere XRP, son yıllarda düzenleyici kaygılar ve satış baskısı nedeniyle belirsizlikle karşı karşıya kaldı. Uzun bir süre boyunca 0,45 dolar civarında seyretmesine rağmen altcoin, Ripple’ın SEC’e karşı kazandığı önemli yasal zaferin ardından aniden 0,90 dolara kadar yükseldi. Ancak, fiyat 12 Eylül’e kadar hızla 0,45 dolara geriledi.

Bununla birlikte, yakın gelecek, direnç seviyesini aşan kesin bir atılım olmaksızın üç olası senaryo sunmaktadır.

Önde gelen XRP trader’ı UniverseTwenty, altcoin’in geleceği için 0,50 dolar seviyesinin kritik önemini vurguluyor. Bu eşiğin üzerinde bir pozisyonun sürdürülmesi potansiyel olarak önemli bir ralliyi tetikleyebilir. Ancak, kendini varlığa adamış destekçiler bu senaryonun gerçekleşmesi için varlığın 0,50 doların üzerinde kalmasını sağlamalıdır. Analist, uygun koşulların bir araya gelmesi halinde fiyatın 1 dolara ulaşabileceğini öngörüyor.

Düşüş piyasasında, satıcıların kontrolü ele geçirmesi ve ölüm kesişimi olarak bilinen olumsuz bir formasyon oluşturma olasılığı da bulunuyor. Bu senaryonun gerçekleşmesi halinde XRP Eylül ayı boyunca zorluklarla karşılaşabilir. Değerli kripto uzmanı EGRAG tarafından yapılan bir tahmine göre, fiyatın önemli ölçüde düşebileceğini ve potansiyel olarak 0,43 $ ‘a kadar düşebileceğini belirtmek önemlidir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?