Ocak 10, 2024

XRP İstenilen Günlerden Çok Uzak: Ancak Bu Gelişme Ralliyi Tetikleyebilir!


Son güncellenme : 10.01.2024 - 21:33

XRP fiyatı, bir süredir görece durgunluğunu sürdürürken toplulukta endişe yaratıyor. Fiyat son yedi gün içerisinde %10,83 daha değer kaybederek 0,5659 dolara geriledi.

Fiyat son 24 saatte çok düşük bir yükseliş kaydetmiş olsa da temelde fiyatı yükseltebilecek herhangi bir detay görünmüyor. Emsallerinin aksine, XRP geçtiğimiz ay %9,36’dan fazla düşüş yaşadı ve yaşadığı mevcut düşüşün ne kadar derin olduğunun altını çizdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere XRP’nin şu anda toparlanmaya yönelik en büyük kozu Bitcoin (BTC) ile olan korelasyonuna bağlı. Buna dayanarak, merakla beklenen spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) ürünü bugünden itibaren herhangi bir zamanda Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanırsa, XRP’nin ihtiyaç duyduğu yükseliş katalizörü güvence altına alınabilir ve fiyatı daha yükseğe çıkarabilir.

Onay gelirse XRP en büyük faydalanıcılardan biri olmak için iddiasını korumaya devam ediyor.

Geçen yıl Kasım ayında BlackRock ile bağlantılı sahte dosyalarla piyasayı kızıştıran XRP spot ETF’leri hakkında artan konuşmalar var. Nihayetinde, bir Bitcoin ETF’sinin ortaya çıkması, şu anda öngörülenden daha yükselişli bir gelecek yaratabilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?