Şubat 23, 2023

XRP için Şok Tahmin: 7 veya 17 Dolar Mümkün mü?

Ripple (XRP) topluluğunun popüler isimleirnden NerdNationUnbox, token başına fiyatın 17 dolara ulaşması için varsayımsal bir tahminde bulundu.

XRP influencer’ı NerdNationUnbox’a göre token fiyatının 7 ya da 17 dolara ulaşması için şirkete ait “emanet” token’ların yakılmasını da içeren bir SEC anlaşması gerekiyor. Influencer bu durumun gerçekleşmesinin tamamen “varsayımsal” olduğunun altını çizdi.

Influencer’a göre, ABD SEC, Ripple’ın devam eden dava için uzlaşma şartlarının bir parçası olarak şu anda emanette bulunan token’ların yarısını yakmasını talep ederse, XRP, Ethereum’un piyasa değerine ulaşma ihtimaline sahip. Sonuç olarak fiyat 7,4 dolara ve Bitcoin’in piyasa değerine ulaşırsa 17,42 dolara fırlayabilir.

Söz konusu değer tahmini ise MarketCapOf tarafından gerçekleştirildi. MarketCapOf, yatırımcıların, belirli kriterler göz önüne alındığında, başka bir tokenin piyasa değerine ulaşması durumunda bir varlığın değerini görmelerini sağlar. Bununla birlikte, NerdNationUnbox bunun yalnızca varsayımsal olduğu konusunda uyarısını sık sık tekrar etti.

SEC ile Ripple (XRP) Anlaşması

SEC ve Ripple arasında devam eden davanın bir uzlaşmayla sonuçlanma ihtimali, emanet token’ların yakılmasını içeren bir uzlaşma bir yana, oldukça zayıf olacaktır. Avukat John Deaton, mahkeme kararından önce bir uzlaşmaya varılmasının pek olası olmadığını defalarca vurguladı. Deaton bunu bu yıl için yaptığı tahminlerden biri olarak ekledi.

Bununla birlikte, avukat geçtiğimiz günlerde, Komisyon’un XRP’nin mevcut ve gelecekteki satışlarının menkul kıymet olarak kabul edilmediğini açıkça kabul etmesi halinde Ripple’ın uzlaşma olarak 250 milyon dolara kadar ödeme yapabileceğini belirtti. Ancak SEC’in bu noktada kripto endüstrisini kendi kontrolü altına almak istediği için böyle bir açıklama yapmayacağına inanıyor.

Güncel fiyat hareketine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?