Mart 5, 2024

XRP İçin Patlama Kapıda: Ripple CEO’sundan XRP İçin Önemli Açıklama!


Ripple ‘ın CEO’su Brad Garlinghouse, geçtiğimiz günlerde CNBC’de kripto paraların uzun vadeli uygulanabilirliği üzerine konuştu. Topluluğun önde gelen isimlerinden JackTheRippler (@RippleXrpie), Garlinghouse’un bir token’ın değerini belirleyen önemli bir faktör olarak faydayı vurguladığı ve özellikle çözdüğü soruna, sorunun ölçeğine ve mevcut müşteri tabanına odaklandığı bir video paylaştı.

Garlinghouse röportajda, “Hepimizin hatırlaması gereken şeylerden biri, bir token’ın uzun vadede değerinin faydası tarafından yönlendirileceğidir” şeklinde yorum yaptı. “Hangi sorunu çözüyor? Bu sorun ne kadar büyük?”

Kripto piyasası, belirlenmiş amaçlara sahip olmayan birçok kripto para birimiyle doludur. Bu durumda XRP’yi diğerlerinden ayıran şey, Garlinghouse’un gerçek dünya uygulamalarına odaklanma çağrısının önemli olmasıdır.

“Bu sistemde aşırı abartı olduğuna şüphe yok ve bunun olumlu bir durum olduğunu düşünmüyorum” şeklinde belirtti. Analistler şu anda XRP’de bir yükseliş trendi gözlemliyorlar. Token’ın finans piyasasının büyük bir bölümünü ele geçirme potansiyeli, yatırımcıların tutumları için önemli bir itici güç haline geliyor.

Garlinghouse XRP’nin Rolünü Açıklıyor

XRP’nin bankacılık sektörünü dönüştürmedeki rolünü vurgulayan CEO, “Ripple için, XRP adı verilen bu dijital varlığı bankalar arasındaki likidite ihtiyaçlarını karşılamak için kullanıyoruz” dedi. Garlinghouse, dünya çapında bankaların elinde tuttuğu toplam rakamın 27 trilyon dolar olduğuna dikkat çekti.

Bu bankaların bu parayı birbirlerine ödeme yapmak için kullandıklarını, ancak dijital bir varlığın bu ödemelerin yerini alabileceğini ve bunları daha verimli ve daha düşük bir maliyetle halledebileceğini belirtti.

“Bizim görüşümüze göre bunu gerçek zamanlı olarak yapmak için XRP gibi bir dijital varlık kullanabilirsiniz. XRP çok verimli olduğu için bir işlemi yaklaşık 3 saniye içinde gerçekleştiriyor.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Garlinghouse’un tanımladığı geleneksel sistem, uluslararası işlemlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için bankaların önemli miktarda rezerv tutmasını gerektiriyor. XRP, süreci kolaylaştırarak ve uzlaştırma sürelerini günlerden saniyelere indirerek potansiyel bir çözüm sunuyor.

Faydaya odaklanma, finans sektöründe artan bir duyarlılıkla uyumludur. Köklü kurumlar, özellikle kanıtlanabilir değerli uygulamalara sahip kripto paralara giderek daha fazla ilgi duymaktadır, özellikle mevcut finansal sistemleri iyileştiren.

Garlinghouse, XRP’nin bankacılık sektöründeki faydasını savunurken, yorumları kripto piyasası için daha geniş bir anlam taşıyor. Sorun çözmeye yaptığı vurgu, kripto endüstrisinde kullanım alanları net olan kripto paralara doğru potansiyel bir kayma olduğunu gösteriyor.

Bu arada, bir başka Ripple yöneticisi kısa süre önce şirketin kısa vadeli fiyat artışları yerine fayda ve benimsemeye öncelik vermesini tartıştı ve bu strateji Ripple’ı bu potansiyel pazar değişiminin önüne yerleştiriyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.