Ağustos 30, 2023

XRP için Dev Gelişme: Uzmanlar Potansiyel Sonuçları Yorumladı


Son güncellenme : 31.08.2023 - 11:52

XRP Ledger yan zinciri Xahau ve yerel token’ı XRP+ için yayınlanan Whitepaper’ın ardından, uzmanlar hem XRPL ana ağı hem de orijinal XRP tokenı için potansiyel etkilerini değerlendirdi.

Whitepaper’a göre Xahau, akıllı sözleşme yeteneklerine sahip bir XRPL yan zinciri olarak işlev gören Hook’ları içerecek.

Buna ek olarak Xahau, on-chain işlevler için kendi yerel tokenı olan XRP+ kullanacak. Whitepaper, kullanıcıların orijinal XRP tokenlerini yakarak XRP+ temin edebileceklerini teyit etti. Uzmanlar, Xahau ve token’ın ortaya çıkışının XRPL ve XRP’yi etkileyebileceğine inanıyor.

Dizer Capital’in kurucusu Yassin Mobarak, olası sonuçlara ilişkin bir analiziyle dikkat çekti. Mobarak’ın bakış açısı spekülatif olmakla birlikte, bu önemli gelişmenin olası olumlu ve olumsuz yönlerini tartışmaktadır.

Olumlu açıdan bakıldığında Mobarak, Xahau Ledger’ın XRP‘nin birincil değer önermesine meydan okuma ihtimalinin düşük olduğuna dikkat çekiyor. Xahau’nun Ripple’ın son on yılda geliştirdiği aynı uluslararası ödeme koridorlarını kuramayabileceğine inanıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Mobarak “Burn to Mint” mekanizmasını ayrıca tartıştı. Bu mekanizma XRP+ elde etmek için XRP’nin yakılması işlemini tanımlıyor. Mobarak’a göre bu, dolaşımdaki XRP arzını etkili bir şekilde azaltacaktır. Ancak bazı uzmanlar bu mekanizmanın etkisinin piyasada kayda değer bir fark yaratacak kadar büyük olmayabileceğini savunuyor.

Öte yandan merkeziyetsizleşme konusunu da dile getirdi. Xahau’nun başarısı, Ripple’ın XRPL üzerinde kontrol sahibi olmadığının somut bir kanıtı olabilir. Bu, zaman içinde devam eden merkezileşme endişelerini giderecektir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?