XRP Fiyatının Yükselmesiyle Balina Sayısıda Arttı! Yükseliş Devam Edecek Mi?

Temel Destek Seviyeleri: 0.291 dolar, 0.28 dolar, 0.268 dolar
Temel Direnç Seviyeleri: 0.313 dolar, 0.321 dolar, 0.331 dolar

XRP, 200 günlük EMA’yı aşarak Temmuz sonuna doğru 0.21 dolardan bu yana olağanüstü bir ay geçirdi. Bu seviyenin üstesinden geldikten sonra, 1 Ağustos tarihinde 0.30 dolara kadar yükseldi.

Hafta sonu geldiğinde, Bitcoin sadece birkaç dakika içinde 1.300 dolar düşmesiyle önemli bir volatilite yaşadı. Bu, XRP’nin fiyatındaki istikrarsızlığa neden oldu, çünkü 0.32 dolar fiyatından 0.245 dolara kadar geriledi. Fakat çok hızlı bir şekilde toparlandı ve bugün 0.30 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

İleriye baktığımızda, boğalar XRP’yi yükseltmeye devam ederse, ilk direnç seviyesinin 0.313 dolar seviyesinde olması bekleniyor. Aşağıdaki hedefler 0.321 dolar, 0.331 dolar 0.337 dolar. Öte yandan, ilk destek seviyesi 0.291 dolar. Bunun altında ise 0.28 dolar, 0.268 dolar ve 0.25 dolar desteği var.

RSI, Eylül 2018’den bu yana görülmemiş seviyelerde olduğu için aşırı alım koşullarına ulaştı. Bu, pazarın biraz fazla genişlemiş olabileceğini ve az da olsa geri çekilmesi gerektiğini düşündürebilir.

Bunlara ek olarak Santiment verilerine göre, XRP tutan balinaların sayısında artış yaşandı. Balinaları, 240.000 dolar ve üzerinde XRP tutan yatrımcılara olarak tanımlayabiliriz. XRP’nin yaşadığı yükselişten sonra, balinaların sayısı 30 arttı.

Bu 30 yeni balina, XRP’de 7.2 milyon dolar tutuyor. Sadece balinaların değil, çoğu XRP sahibinin son iki ayda varlıklarını artırdığını söyleyebilir. Bu XRP’ye olan ilginin attığının açık bir göstergesi. Ek olarak, XRP’nin ticaret hacmi 20 Temmuz’dan sonra keskin yükseldi ve 3.7 milyar dolara çıktı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.