Ocak 31, 2024

XRP Fiyatını 29 Şubat’ta Neler Bekliyor: Yapay Zekadan Tahmin Geldi!

Kripto para sektöründeki birçok varlık fiyatında gerileme yaşarken, özellikle XRP için düşüş eğilimi gözlemleniyor. Ancak, makine öğrenimi (AI) algoritmaları, Şubat ayı sonuna kadar toparlanmanın beklendiğini öngörüyor.

Bu bağlamda verilere ve yapay zeka tahminine göre XRP’nin fiyatı Şubat ayı boyunca yükselişe geçebilir ve 29 Şubat 2024’te 0,5436 dolara ulaşabilir.

XRP fiyat grafiği analizi

Eğer yukarıda belirtilen tahmin gerçekleşirse, kripto sektöründeki altıncı en büyük varlık, piyasa değerine göre şu andakinden %7,64 daha yüksek bir fiyattan işlem görecek demektir.

XRP Fiyat Analizi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere XRP haber yazıldığı sırada 0,505 dolardan işlem görüyor. Bu da, son grafiklerin de gösterdiği gibi, önceki yedi günde %2,53’lük kayba ve geçtiğimiz ay %18,45’lik düşüşe ek olarak son 24 saatte %5,41’lik bir düşüşü işaret ediyor.


Diğer bir kaynağa göre, finans ve kripto izleme platformu TradingView’deki aylık teknik analiz göstergeleri, XRP’de makine algoritmalarının öngördüğü kadar bir yükseliş göstermiyor. Hareketli ortalamaların ‘nötr’ sinyal vermesi ve osilatörlerin 7’de ‘satış’ bölgesinde olmasıyla özetlenen 8 göstergeden biri, ‘satış’ önerisinde bulunuyor.

Sonuç olarak, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki uzun süreli mahkeme çekişmesinin odağında olan altcoin, özellikle de blockchain şirketinin borsa yatırım fonu (ETF) alanına katılmaya hazırlandığı görülüyor. Bu durumun, kripto varlığının fiyatını yakın zamanda arttırması mümkün.

Kaynak : finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?