XRP Fiyatında Son Durum ve Takip Edilmesi Gereken Önemli Seviyeler!

Ripple‘ın XRP token’ı geçtiğimiz günlerde %200’ün üzerinde değer kazandıktan sonra kısa bir süre içinde neredeyse %55 düşüş yaşadı. Yani XRP son 10 günde çılgın bir yolculuk geçirdi. 0.35 dolar’lık destek XRP’nin %55’lik düşüşün ardından daha da düşmesini engelledi ve bu da 3 aylık bir düşüş trendi çizgisiyle (siyah) karşılandı. Fiyatın üç ay sonra ilk kez düşüş trendinin üzerinde tutulması, bir yükseliş göstergesi olarak değerlendirilen bir kırılma ve yeniden test olarak görülebilir.

Üç günlük konsolidasyonun ardından XRP fiyatı, direncin üzerinde 0.40 dolar’ı kırmayı başardı. 0.35 dolar’lık düşük seviyelerin %40’lık canlanmasından bu yana Ripple, 0.42 dolar ile 0.47 dolar arasında sıkı bir konsolidasyon aralığı içinde. Bu konsolidasyon bir yükseliş bayrağı olarak görülebilir.

0.47 doların üzerindeki bir kırılma, XRP’yi %13 artışla 0.50 dolar’lık kritik dirence gönderebilir. Tersine, 0.42 dolar’ın altındaki bir kırılma, 0.35 dolar desteği ile MA 100’e %17’lik bir düşüşü tetikleyebilir. 0.35 dolar’lık destek şu anda üç aylık düşüş trendinin (siyah) yakınında duruyor.

Bunun yanında, MACD bir günden fazla süredir sıkılaşıyor. Bu, büyük bir hareketin yaklaşmakta olduğunun göstergesi. Bu gösterge, yükseliş ve düşüş momentumunu değerlendirmek için kullanılabilir. Bir sinyal olarak, MACD çizgisi (mavi) turuncu çizginin üzerine çıktığında satın alınabilir (alış sinyali). Öte yandan, MACD (mavi) turuncu çizginin altına düştüğünde satılabilir (satış sinyali).

0.50 dolar’lık önemli direnç ise, 1.00 dolar’a potansiyel bir atışın bir göstergesi olarak görülebilir. Günlük bir grafiğe baktığımızda, 0.75 dolar direncinin üzerinde mum kapanmadığı için 0.75 dolar’a yükselmenin “fake out” olduğu sonucuna varabiliriz. Yani bu durum fiyatlar direnç veya destek seviyesinin hemen ötesinde açılınca oluşur, fakat günün sonunda, kırıldığı yönün aksi yönünde hareket eder. 0.75 dolar’ın daha yüksek seviyeler için önemli olduğunu belirtmekte fayda var.

Temellere bakılırken, bu hafta iki olayı boğa sinyali olarak değerlendirebiliriz. Öncelikle Bitfinex’teki XRPUSD LONGS, fiyat 0.36 dolar’a yakın olduğu için saatler içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, kripto para borsası Bitfinex’te belirli bir zamanda açık olan long pozisyon miktarının bir ölçüsüdür. Bunun yanında Google trendlerde XRP arama terimleri tüm zamanların en yüksek seviyesini geçti. XRP tarihinde bu kadar büyük bir arama ve fiyat farklılığı görülmedi. Tüm büyük dijital varlıklarda, arama terimleri fiyatla çok yakından ilişkilidir. Buna bir yükseliş göstergesi olarak da bakılabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.