Şubat 8, 2024

XRP Fiyatı Yükseliş için Her Şeye Hazır: İşte Olası Tarih ve İzlemeniz Gerekenler!


Geçtiğimiz hafta, Ripple (XRP) kripto para birimi, 0,50 dolar civarında sıkışık bir aralıkta işlem gördü. Bu durum, piyasada yaklaşan bir fiyat hareketinin olup olmadığına dair soruları beraberinde getirdi.

XRP Teknik Analizi

Teknik analize göre, uzun ve kısa pozisyonlar arasındaki oran önemli bir gösterge olarak kabul edilir. Coinglass’tan alınan verilere göre, boğaların piyasada %70’lik bir hakimiyeti bulunuyor. Bu, genel olarak olumlu bir atmosfer yansıtabilir, ancak aynı zamanda uzun pozisyonların aşırıya kaçmasıyla “uzun sıkışma” riski doğabilir. Bu durum, fiyatın aşağı yönlü bir hareketle başlaması ve pozisyonların tasfiyesi ile sonuçlanarak daha fazla satış baskısını tetikleyebilir.

Diğer bir dikkate değer faktör ise açık faizdir. Açık faiz, volatilitenin gelecekte artıp artmayacağını tahmin etmek için kullanılabilir. Son birkaç haftadır, açık faiz yavaşça artıyor, bu da gelecekteki bir volatilite artışına işaret edebilir ve bu da piyasanın nispeten durgun olduğunu gösterebilir.

SEC Davasının Etkisi

Ancak, teknik analize etki edebilecek önemli bir temel faktörlerin olduğu unutulmamalıdır. Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki yasal mücadele. XRP’nin ana şirketi Ripple Labs, SEC ile büyük bir hukuk savaşı içindedir. Bu tür bir yasal belirsizlik, XRP fiyatında önemli dalgalanmalara neden olabilir.

Sonuç olarak, XRP’nin fiyatını etkileyebilecek çeşitli faktörler bulunmaktadır. Yatırımcılar, piyasada yaşanan belirsizlik döneminde dikkatli olmalı ve gelişmeleri yakından takip etmelidirler.

Kaynak : Crypto Potato

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?