Şubat 5, 2020

XRP Fiyatı Fırladı! Yükselişi Tetikleyen Sebep Ne?

Popüler kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX, bugün 50 kata varan kaldıraç kullanılabilecek XRP/USD sürekli swap kontratlarını 5 Şubat tarihinde kullanıma alacağını açıkladı. Bu gelişme, kripto para sektöründe geniş yankı buldu. Bununla birlikte XRP, 4 Şubat tarihinde %5 ve üzeri yükseliş elde ederek yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

Geçtiğimiz günlerde Binance de 75 kat kaldıraçlı benzer bir XRP ürününü kullanıma sunacağını duyurmuştu ve o gün XRP’nin fiyatı 0.19 dolar seviyelerinden 0.22 dolara kadar yükselmişti.

BitMEX, şu anda kripto para piyasasının en büyük kaldıraçlı ticaret platformu. Dolayısıyla borsanın yaptığı duyurunun XRP, fiyatına etkisi olduğu düşünülüyor. Trader Mitoshi Kaku gibi önemli analistler XRP’nin BitMEX etkisiyle daha da yükseleceğini görüşünde.

2019 yılı XRP için çok kötü geçmişti. Buna rağmen 2020 yılında elde ettiği yükseliş XRP destekçilerini sevindirdi. XRP’nin 2020 yılının başından beri elde ettiği büyüme yaklaşık olarak %36’ya kadar çıktı ve önde gelen kripto para birimi Bitcoin’i bile geride kaldı. Yazının kaleme alındığı saat itibariyle XRP yaklaşık olarak 0.278 dolardan işlem görüyor. Yükseliş daha ne kadar sürecek göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?