XRP Fiyatı Dört Günde Yüzde 63 Düştü, Büyük Düşüşün Devam Etmesinin 3 Nedeni

0

Ripple’ın XRP’sinin fiyatı kripto para birimini aşağı çeken üç temel faktörle Binance’de 0.2138 dolar’a kadar düştü.

XRP fiyatı 24 Aralık’ta 0.3 dolar’ın altına hızla düştü ve Binance’de 0.2138 dolar’a kadar düştü. XRP üzerindeki satış baskısı, SEC’in açtığı davanın ardından yoğunlaştı.

XRP’nin keskin fiyat düşüşünün ardında yatan üç ana faktör var:

SEC davası, borsalarda listeden çıkarılması ve piyasa duyarlılığının kötüleşmesi.

Yatırımcı: Ripple Davası, EOS ve Kik’ten Daha Kötü Gözüküyor

Bu, SEC’in bir blockchain firması veya tokenle yaptığı ilk yüksek profilli dava veya anlaşma değil. EOS ve Kik SEC ile anlaştı ve Cinnemhain Ventures’dan Adam Cochran’a göre bunlar satış bölümünde güvenlik ihlali olarak değerlendirildi.

XRP ile ilgili olarak Cochran, SEC’in kripto para biriminin hala menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini iddia ettiğini vurguladı. Birkaç avukat da benzer şekilde, davada belirtilen belgeler nedeniyle Ripple’ın cehaleti savunmak için mücadele edebileceğini söyledi. Ripple için davanın gitgide daha karmaşık hale geldiğini söyleyebiliriz. Cochran, dava hakkında şöyle konuştu:

“Merkezileştirme kanıtı, menkul kıymet ihraçların kabulü ve yazılı satış uygulamaları için birden fazla belge noktası var. yöneticileri şahsen sorumlu olarak adlandırdılar, sec bunu öldürme atışına gittikleri zaman yapıyor. bu, dolandırıcılık eyleminde genel menkul kıymetler eyleminden çok daha yaygındır.”

Cochran ayrıca, XRP’nin borsalardan kaldırılması hakkında da, henüz kripto para biriminin kaldırılmasının gerekmediğini söyledi ve mahkeme tarafından teminat ilan edilmesinin önemli olduğuna dikkat çekti.

Bunların yanı sıra, Santiment’ten alınan verilere göre Ripple ile ilgili sosyal medya duyarlılığının da önemli ölçüde azaldığı görüldü. Bu da, XRP’nin düşüş nedenlerinden bir diğeri olarak öne çıktı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın