Ağustos 28, 2023

XRP Fiyatı 1 Dolar Eşiğini Aşabilir mi? İşte Dikkat Çeken Tahmin!


Ripple şirketinin yerel token’ı XRP, geçtiğimiz ay SEC’e karşı açılan davada kısmi zafer  elde etmesine rağmen 1 dolar seviyesinin üzerine çıkamadı. Altcoin, kararın kendi lehine çıkmasının ardından yaklaşık %75 artış gösterdi, ancak kısa sürede güçlü bir düzeltme yaşayarak kazançlarını sildi.

XRP şu anda 0,50 dolar civarında seyrederken, yükseliş rallisi büyük bir yara alarak durdu. Altcoin, Kasım 2021’de 1 dolar seviyesinin altına düştü ve bugüne kadar fiyat hedefini asla geri alamadı. Kripto para biriminin 1 dolar fiyat aralığının altında işlem görmesinin üzerinden yaklaşık 22 ay geçti.

XRP haberleri

Birçok yatırımcı ise 1 dolar seviyesinin geçilip geçilemeyeceğini merak ediyor. On-chain analizler ise belirli bir zaman çizelgesi sunarak önemli fiyat artışlarının sinyallerini gösteriyor.

CoinCodex, XRP’nin 2024 yılında 1 dolar seviyesinin üzerine çıkabileceğini öngörüyor. Fiyat tahminine göre, altcoin 2024 yılında 0,32 dolar ile yılın en düşük seviyesine düşebilir ve 1,63 dolar ile yılın en yüksek seviyesine ulaşabilir. Tahmin, bunun yıllık en düşük seviyesinden en yüksek seviyesine kadar yaklaşık %400’lük bir artış ve yatırım getirisi (ROI) anlamına geldiğini belirtti.

Ripple’ın yerel tokenı için tahmin 2023 için düşüş yönünde olsa da, 2024 için yükselişte. Bu nedenle, kripto paranın 2021’deki en düşük seviyesinden 1 dolar seviyesini aşması yaklaşık üç yıl alabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?