Ocak 21, 2024

XRP Fiyat Tahmini: XRP Fiyatı Yeni Sıçramayı Ne Zaman Yapabilir?


Son güncellenme : 21.01.2024 - 21:27

Kripto para piyasası son zamanlarda hareketli XRP, 0.56 dolar değeriyle öne çıkıyor ve güçlü 0.60 dolar direncine ulaşmaya çalışıyor. Son 24 saatte -1.70% küçük bir düşüş yaşasa da, XRP 30.5 milyar dolarlık piyasa değeriyle hala güçlü bir altcoin. Şu an 0.5483 dolar değerinde olan XRP, kripto para yatırımcılarına geçmişte gözlemlenen etkileyici %75,000’lik artışın tekrarını yaşatabilecek mi?

XRP fiyatının 353 dolara ulaşması tahmin ediliyor, eğer öyle olursa,

Coinpedia tarafından aktarılan habere göre, bir kripto analistinin X üzerine yakın zamanda yaptığı tahmin, tarihsel gelişmelerin tekrarlanması durumunda XRP’nin 353 dolar seviyesine ulaşabileceğini iddia ediyor. Bu analiz, XRP’nin geçmiş performansıyla paralellik gösteriyor, özellikle altı yıl önce XRP’nin %61,000’lik büyük bir artış yaşadığı dönem dikkate alınıyor. Bu boğa görünümü, XRP’nin çok yıllık simetrik üçgeninden çıkma beklentisine karışılık düşündüğü aktarılıyor.

XRP’nin tarihsel olayları, önemli simetrik üçgen oluşumlarını içeriyor, her biri önemli fiyat artışlarıyla kıyaslanıyor. En dikkat çekici artış, 2018’de gerçekleşti, XRP Şubat 2017 değerinden itibaren olağanüstü %75,000’lik bir muazzam artışla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.84 dolara seviyelerine yükseldi. Zincir üstü kaynaklardan gelen veriler bile, XRP’nin 2017 ve 2018’de daha da etkileyici bir yüzde büyüme yaşadığını düşündüğünü aktarıyor.

XRP, 2023’ün başından beri yukarı yönlü bir eğilimde, Temmuz’da yıllık en yüksek 0.95 dolar seviyesine ulaşmıştı. Bu yükseliş, Eylül 2022’den beri devam eden uzun süreli yatay direnç bölgesini kırmasını sağladı.

XRP, dördüncü simetrik üçgeninin sonuna yaklaşırken, analistler çeşitli gelecek değerler öngörüyor, bunlar arasında 5, 10 ve 89 dolar var. Tarihsel artış göz önüne alındığında, bu tür bir büyümenin tekrarlanma ihtimaline karşı, mevcut XRP fiyatı 0.5483 dolar göz önüne alındığında, gelecekte 411 dolarlık bir değerlemeye işaret edebileceği belirtiliyor.

Mevcut Fiyat: Bir Tersine Dönüş mü Var?

Aktarılan tahminler boğa eğilimli olsa da, mevcut analiz XRP için olası bir aşağı yönlü eğilimi öngörüyor, 0.55 dolarlık desteğin kırılma ihtimali olduğu aktarılıyor. %15’lik bir düşüşle 0.46 dolara düşme olasılığı bulunuyor. Pozitif bir değişiklik mümkün olsa da, kesin değil.

Analist Ben Armstrong, XRP için fiyat artışı olabileceğini belirtiyor, takip eden Pazartesi günü bir pump geleceğini iddia ediyor. Bu tahminlerin spekülatif olduğunu ve kripto para piyasasının oynaklığı göz önüne alındığında, yatırımcıların dikkatli bir şekilde yaklaşması gerektiğini belirtmek önemli.

Kaynak : Coinpedia

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Azalin

    353 $ mi 🤣🤣🤣🤣 50$ olsun bu makaleyi yayinlayan beni bulsun ne isdiyo ev araba neyse farketmez bana ulas sana alim dur bidaha gulecem 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

    Cevap Yazın